منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
شناسه خبر: 355940
گروه :خبر
hormoz-ir_012-26

مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی گفت: گندم نقش مهمی در عرصه سیاسی و اقتصادی کشورها به خصوص کشورهای در حال توسعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ناصر حیدری پور ، مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان در اولین همایش تجلیل از گندم کاران نمونه گفت: یکی از دروازه های اصلی رسیدن به امنیت ملی، امنیت غذایی است و یکی از محصولات استراتژیک اساسی و راهبردی برای امنیت غذایی گندم است و در عملیات فنی و اجرایی کشاورزی محصول گندم است که می تواند عملیات کشاورزی ما را دنبال کند. نقش مهمی در عرصه سیاسی و اقتصادی کشورها به خصوص کشورهای در حال توسعه است.

وی در خصوص علت تجلیل از گندم کاران استان تصریح کرد:استان هرمزگان 17 سال خشکسالی دارد، 38 دشت ممنوعه و 8 دشت دیگر در شرف ممنوعه شدن است، برای پایداری کشاورزی عملیات فنی و اجرایی  را بایستی اصولی کنیم لذا در سال 94 – 95، 35 هزار هکتار مجهز به آبیاری نوین قطره ای شد.

حیدری پور  با اشاره به  وضعیت و شرایط گندم افزود: شرایط گندم شرایط حساسی است اگر بتوانیم مکانیزاسیون را انجام دهیم دانه های روغنی و گندم داشته باشیم.

وی تصریح کرد:در استانی هستیم که کمتر از 10 درصد خاک های استان بیش از 2 درصد مواد عالی دارند، اراضی ما مناسب نیست. 90 درصد روغن مورد نیاز را از کشورهای دیگر وارد می کنیم و اگر با برنامه ریزی اصولی در اقتصاد مقاومتی 70 درصد دانه های روغنی در کشور را رقم بزنیم تا به خود اتکایی دانه های روغنی برسیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند