35 تروریست داعش تسلیم نیروهای عراقی شدند
+ پ -
۳۵ تروریست داعش تسلیم نیروهای عراقی شدند

منابع عراقی خبر دادند که ۳۵ نفر از عناصر داعش، پس از محاصره شدن توسط نیروهای عراقی در شهرک الکرمه در غرب الرمادی، خودشان را تسلیم کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «محمود مرضی» فرمانده گردان سوم نیروهای داوطلب عراقی به شبکه السومریه نیوز گفت: همه این عناصر از اهالی شهرک الکرمه هستند که در ابتدای سال ۲۰۱۴ به گروه تروریستی داعش پیوسته بودند.

در همین حال، یک منبع امنیتی عراقی از کشته و زخمی شدن ۳۵ تن از نیروهای عراقی در سه انفجار انتحاری علیه این نیروها و نیروهای داوطلب مردمی در شهر بیجی واقع در استان صلاح الدین خبر داد.

این منبع گفت: سه تن از عناصر داعش با نفوذ به شهر بیجی، چند خودروی بمب گذاری شده را در میان نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی منفجر کردند که در نتیجه، ۱۰ نفر از این نیروها کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند.

در همین حال، یک منبع امنیتی دیگر عراقی گزارش داد: ۸ داعشی که یک نفر از آنان از سرکردگان افغان این گروه تروریستی بود، در منطقه مطیبجه در شرق «صلاح الدین» کشته شدند.

به گزارش العالم، منطقه مطیبجه از مهمترین خطوط پشتیبان گروه تروریستی داعش در شرق صلاح الدین است که دارای ناهمواریهای زیاد و موقعیت جغرافیایی مهمی است که نقطه آغاز حملات داعش به مناطق امن و باثبات بود.

از سوی دیگر، منابع امنیتی عراق از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای پیشمرگه کرد در هجوم غافلگیرانه عناصر داعش به مواضع آنها در شهر کرکوک خبردادند.

نیروهای پیشمرگه در استان کرکوک اعلام کردند: در پی وقوع درگیری در مناطق جنوبی کرکوک بین نیروهای پیشمرگه و تروریست داعش، در مجموع ۱۱۸ تن از دو طرف کشته یا زخمی شدند.

یکی از فرمانده‌های پیشمرگه با اشاره به اطلاعات فراوان این نیروها از تحرکات عناصر داعش و تاکید بر ایستادگی آنها در برابر تروریست ها، از هلاکت بیش از ۸۰ تروریست داعش در حین یورش به مواضع نیروهای کرد در مناطق المره، یرموک، مجتمع الشهید، طریق رشاد و مریم بیگ در جنوب کرکوک خبرداد.

وی با تاکید بر استقرار پنج تیپ از نیروهای پیشمرگه در اطراف این مناطق، از عدم پیشروی تروریست های داعش در شش منطقه مذکور به جز روستای «موره» خبر داد و گفت: پس از تسلط تروریست ها بر این روستا، موفق شدیم آن را باز پس گیریم.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff