منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷
شناسه خبر: 337721
گروه :خبر
hormoz

کارشناس ارشد مسائل سیاسی گفت: گشایش‌های برجام، مدیریت ادراک و برداشت جامعه و دروغ بزرگ بود؛ آمریکا اجرای تعهدات خود در برجام را منوط به اجرای برجام منطقه‌ای (برجام 2) موشکی (برجام 3) و حقوق‌ بشر (برجام 4) کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ رضا سراج کارشناس ارشد مسائل سیاسی  با بیان اینکه در حالی که ادعا می شد پس از برجام 155 گشایش اقتصادی ایجاد شده است، اظهار کرد:این مسئله در حالی است که  اظهارات « آدام زوبین » مسئول تحریم های ایران در 24 ژوئن (5 تیر 95) این واقعیت را اثبات کرد که گشایش‌های برجام، دروغ بزرگ و فضاسازی تبلیغاتی بود.

وی در ادامه تصریح کرد: این واقعیتی است که دیگر محرمانه نیست و همه می دانند که تعامل اقتصادی با ایران همچنان در گیر و دار است و  شرکت ها و بانک های بزرگ خارجی نیز به دلیل ریسک بالا حاضر به همکاری با ایران نمی باشند .

نگرانی از فعالیت ها وتحریم های غیرهسته ای ایران پابرجاست

سراج ضمن اشاره به اینکه بخشی از این نگرانی به قرار داشتن ایران در فهرست کشورهای با ریسک بالا (FATF) برمی گردد، ابراز کرد:این در حالی است که نگرانی از فعالیت ها و تحریم های غیر هسته ای ایران پابرجاست.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: اوباما نیز پیش از این گفت اگر ایران می خواهد تجارت بیشتری با دنیا داشته باشد باید این نگرانی ها را برطرف کند و  برجام تنها به موضوع هسته ای ایران پرداخت اما هنوز تهدیدات دیگری از رفتارهای غیر هسته ای ایران باقی مانده که ایران را بزرگترین حامی تروریسم در جهان و تامین کننده مالی  و سلاح انصار الله یمن، حزب الله لبنان و سوریه را بدانیم؛ ایران همچنان برنامه موشکی بالستیک خود را ادامه می دهد که تهدیدی برای اسرائیل است. نقض حقوق بشر در ایران ادامه دارد؛ از آنجا که ما می دانستیم ایران به زودی این رفتارهای خود را تغییر نمی دهد از همان روز اجرای برجام، فشارهای سیاسی و تحریم ها را حفظ کردیم و ادامه می دهیم و خواهیم داد.

گشایش های برجام، مدیریت ادراک و دروغی بزرگ بود

سراج تاکید کرد: گشایش‌های برجام، مدیریت ادراک و برداشت جامعه و دروغ بزرگ بود؛ آمریکا اجرای تعهدات خود در برجام را منوط به اجرای برجام منطقه‌ای (برجام 2) موشکی (برجام 3) و حقوق‌ بشر (برجام 4) کرده است.

وی بااشاره به اینکه برجام 2 همکاری و تفاهم بین ایران و آمریکا پیرامون موضوع تروریسم است، عنوان کرد: در محتوای مرتبط با « نقشه راه صلح » که حلقه نیویورکی ها (حسین موسویان) آن را تنظیم کرده، با اشاره به اختلاف ایران و آمریکا در تعریف تروریسم، آمده است : « البته چهارچوبی که تهران و واشنگتن بتوانند بر آن اساس، در جهت مبارزه با تروریسم با هم موافقت کنند، وجود دارد. از جمله قطعنامه 1373 شورای امنیت سازمان ملل است•••تحت چتر این قطعنامه هر دو کشور قادر به مواجهه با تروریسم به شکل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی•••خواهند بود. در جبران همکاری ایران و ایالات متحده در موضوع تروریسم، آمریکا خواهد توانست نام ایران را از فهرست کشورهای پشتیبان تروریسم وزارت خارجه حذف کند.»

سراج بیان کرد: قطعنامه 1373 در 28 سپتامبر 2001  به تصویب شورای امنیت رسید؛ قطعنامه مذکور به موضوع عدم حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریسم و همچنین لزوم همکاری اطلاعاتی پیرامون مبارزه با تروریسم اشاره دارد.

ریل گذاری پنهانی برجام دو برای مهار روایط ایران و محور مقاومت از طریق fatf

وی با بیان اینکه جریان نفوذ و حلقه های میانجی با تصمیم سازی در اقدام مالی مشترک، به صورت پنهانی برجام 2  را برای مهار عمق راهبردی ایران و محور مقاومت ریل گذاری می کنند؛ اذعان داشت: جریان همکار داخلی نیز با سهل اندیشی و به این گمان که همکاری در چارچوب اقدام مالی مشترک، زمینه ساز حذف تحریم های مرتبط با تروریسم می شود؛ امکان اشراف اطلاعاتی آمریکا بر تراکنش های مالی ایران و محور مقاومت را فراهم می نمایند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: بدیهی است که آمریکا با تکمیل نمودن پازل اطلاعاتی در حوزه تراکنش های مالی، ضمن بدعهدی در رفع تحریم های مرتبط با تروریسم، هوشمندی و کارآمدی بیشتری را در تحریم های جدید، اعمال خواهد کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است