تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 337336
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
کواکبیان:

۷ درصد از مدیران حقوق های نجومی دریافت کرده اند/دریافتی ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر بالای پنجاه میلیون و ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ نفر هم بالای بیست میلیون تومان است/خدا به کسی که برای اولین بار این حقوق ها را افشا کرد خیر دهد

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و شهرستان ری در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تنها ۰/۷ درصد از مدیران کشور حقوق های نجومی دریافت کرده اند، اظهار داشت: متاسفانه دستگاه های نظارتی مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور در خواب هستند.

۷ درصد از مدیران حقوق های نجومی دریافت کرده اند/دریافتی ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر بالای پنجاه میلیون و ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ نفر هم بالای بیست میلیون تومان است/خدا به کسی که برای اولین بار این حقوق ها را افشا کرد خیر دهد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ مصطفی کواکبیان نماینده مجلس دهم با تاکید بر اینکه تنها هفت درصد از مدیران کشور حقوق های نجومی دریافت کرده اند، اظهار داشت: متاسفانه دستگاه های نظارتی مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور در خواب هستند.

 

نماینده مجلس دهم اظهار داشت: تقوای درون جامعه بسیار مهم است و تقوای اجتماعی به این معنی است که در ماه مبارک رمضان یک ماه گرسنگی و تشنگی بکشیم، تا به یاد گرسنگان و تشنگان بیفتیم.

 

کواکبیان افزود: واقعیت این است که ما به عنوان مسئول باید بیشتر حواسمان جمع باشد، زیرا مردم ما توانایی تحمل و دیدن چنین فیش های حقوقی به اصطلاح نجومی غیر متعارف و غیر قانونی را ندارند.

 

وی تصریح کرد: طبق آخرین آمار تنها هفت درصد از مدیران ما حقوق های نجومی دریافت کرده اند که از این تعداد حدودا ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر بالای ۵۰ میلیون تومان و ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ نفر هم بالای ۲۰ میلیون تومان دریافتی داشته اند و بیش از ۹۹ درصد از سایر مدیران کشور پاکدست و سالم هستند.

 

وی اظهار داشت: حقوق عرف و معمولی در نظام هماهنگ کار در کشورمان حدودا یک میلیون تومان است و طبق قانون بالاترین دریافتی باید به اندازه ۷ برابر حداقل حقوق باشد که حدود ۶/۵ الی ۷ میلیون تومان می شود، اما متاسفانده در این بین عده ای غیرقانونی عمل کرده اند.

 

نماینده مردم تهران و شهرستان ری در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حتی اگر ماهانه ۱۵۰ ساعت اضافه کار و حق جلسات مختلف  سایر مزایا را هم به حقوق این افراد اضافه کنیم، باز هم به ۲۰ میلیون تومان نمی رسد و این هایی که مازاد از این مقدار گرفتند، ناحق گرفته و به نوعی به بیت المال دست برد زده اند و باید پول ها را به بیت المال برگردانده و مجازات شوند.

 

کواکبیان ادامه داد: ما در کشورمان فریاد «مرگ بر آمریکا» را سر می دهیم اما در همین آمریکا هرکسی می تواند با فشردن یک دکمه، فیش حقوقی اوباما رئیس جمهور کشورشان را ببیند و اکثر این مسائل بسیار شفاف است.

 

وی افزود: در یک فیش حقوقی ای مطالب عجیب و طنزآمیزی مانند حق دیابت و حق اوقات فراغت فرزندان و … را مشاهده کردم و به همبن دلیل بنده در جلسه ای غیر علنی به وزیر اطلاعات هم گفتم که ما نمی خواهیم این مدیران به مانند مدیران بعضی کشورها مثل چین و ژاپن و کره شمالی از شدت خجالت خود کشی کنند، اما حداقل مبالغ مازاد دریافتیشان را برگردانند.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم ما عاشق و شیفته خدمت هستند و از هرکسی خدمت ببینند عاشقش می شوند؛ اما متاسفانه برخی از قانون هم سوء استفاده می کنند که به عنوان مثال در بحث مالیات؛ شرکت ها حق دارند که یک الی سه درصد از درآمدشان را برای آموزش صرف کنند که کاملا هم قانونی است، اما آیا این مبلغ برای آموزش صرف می شود؟

 

کواکبیان در پایان گفت: متاسفانه دستگاه های نظارتی هم خوابشان برده است؛ دیوان محاسبات که زیر مجموعه خود مجلس شورای اسلامی است، خواب بوده است؟ سازمان بازرسی کل کشور هم که برای قوه قضاییه است هم همینطور؛ این حقوق ها یک دفعه اتفاق نیفتاده است؛ خدا به آن کسی که برای اولین بار این حقوق ها را افشا کرده است، خیر بدهد که باعث شد دست برخی افراد رو شود.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=337336
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,496 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی