منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
شناسه خبر: 337336
گروه :خبر
839481

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و شهرستان ری در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تنها 0/7 درصد از مدیران کشور حقوق های نجومی دریافت کرده اند، اظهار داشت: متاسفانه دستگاه های نظارتی مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور در خواب هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ مصطفی کواکبیان نماینده مجلس دهم با تاکید بر اینکه تنها هفت درصد از مدیران کشور حقوق های نجومی دریافت کرده اند، اظهار داشت: متاسفانه دستگاه های نظارتی مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور در خواب هستند.

 

نماینده مجلس دهم اظهار داشت: تقوای درون جامعه بسیار مهم است و تقوای اجتماعی به این معنی است که در ماه مبارک رمضان یک ماه گرسنگی و تشنگی بکشیم، تا به یاد گرسنگان و تشنگان بیفتیم.

 

کواکبیان افزود: واقعیت این است که ما به عنوان مسئول باید بیشتر حواسمان جمع باشد، زیرا مردم ما توانایی تحمل و دیدن چنین فیش های حقوقی به اصطلاح نجومی غیر متعارف و غیر قانونی را ندارند.

 

وی تصریح کرد: طبق آخرین آمار تنها هفت درصد از مدیران ما حقوق های نجومی دریافت کرده اند که از این تعداد حدودا ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر بالای ۵۰ میلیون تومان و ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ نفر هم بالای ۲۰ میلیون تومان دریافتی داشته اند و بیش از ۹۹ درصد از سایر مدیران کشور پاکدست و سالم هستند.

 

وی اظهار داشت: حقوق عرف و معمولی در نظام هماهنگ کار در کشورمان حدودا یک میلیون تومان است و طبق قانون بالاترین دریافتی باید به اندازه ۷ برابر حداقل حقوق باشد که حدود ۶/۵ الی ۷ میلیون تومان می شود، اما متاسفانده در این بین عده ای غیرقانونی عمل کرده اند.

 

نماینده مردم تهران و شهرستان ری در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حتی اگر ماهانه ۱۵۰ ساعت اضافه کار و حق جلسات مختلف  سایر مزایا را هم به حقوق این افراد اضافه کنیم، باز هم به ۲۰ میلیون تومان نمی رسد و این هایی که مازاد از این مقدار گرفتند، ناحق گرفته و به نوعی به بیت المال دست برد زده اند و باید پول ها را به بیت المال برگردانده و مجازات شوند.

 

کواکبیان ادامه داد: ما در کشورمان فریاد «مرگ بر آمریکا» را سر می دهیم اما در همین آمریکا هرکسی می تواند با فشردن یک دکمه، فیش حقوقی اوباما رئیس جمهور کشورشان را ببیند و اکثر این مسائل بسیار شفاف است.

 

وی افزود: در یک فیش حقوقی ای مطالب عجیب و طنزآمیزی مانند حق دیابت و حق اوقات فراغت فرزندان و … را مشاهده کردم و به همبن دلیل بنده در جلسه ای غیر علنی به وزیر اطلاعات هم گفتم که ما نمی خواهیم این مدیران به مانند مدیران بعضی کشورها مثل چین و ژاپن و کره شمالی از شدت خجالت خود کشی کنند، اما حداقل مبالغ مازاد دریافتیشان را برگردانند.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم ما عاشق و شیفته خدمت هستند و از هرکسی خدمت ببینند عاشقش می شوند؛ اما متاسفانه برخی از قانون هم سوء استفاده می کنند که به عنوان مثال در بحث مالیات؛ شرکت ها حق دارند که یک الی سه درصد از درآمدشان را برای آموزش صرف کنند که کاملا هم قانونی است، اما آیا این مبلغ برای آموزش صرف می شود؟

 

کواکبیان در پایان گفت: متاسفانه دستگاه های نظارتی هم خوابشان برده است؛ دیوان محاسبات که زیر مجموعه خود مجلس شورای اسلامی است، خواب بوده است؟ سازمان بازرسی کل کشور هم که برای قوه قضاییه است هم همینطور؛ این حقوق ها یک دفعه اتفاق نیفتاده است؛ خدا به آن کسی که برای اولین بار این حقوق ها را افشا کرده است، خیر بدهد که باعث شد دست برخی افراد رو شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است