منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۳
شناسه خبر: 337259
گروه :خبر
13941210000584_PhotoA

سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرد رژیم صهیونیستی در جنگ با غزه بطور عمدی غیرنظامیان را هدف قرار می‌داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که دو سال از آغاز عملیات «صخره سخت» توسط رژیم صهیونیستی و نبرد با نوار غزه می‌گذرد، اما اکنون سازمان عفو بین‌الملل طی گزارشی از عدم پذیرفتن مسئولیت جنایت‌هایی که طی این حمله اتفاق افتاد گلایه می‌کند.

در گزارش جدیدی که درباره تجاوز نظامی اسرائیل به نوار غزه منتشر شده، این گروه جهانی حقوق بشری می‌گوید مصونیتی که ناقضان در این عملیات از آن بهره بردند، غیرقابل دفاع است.

به نوشته وبگاه «میدل‌ایست مانیتور» در این گزارش ضمن تشریح نقوص تحقیقات ارتش رژیم صهیونیستی تا امروز، به حملاتی که آشکارا غیرنظامیان را هدف قرار داده نیز اشاره شد.

عفو بین‌الملل با «بی‌امان» توصیف کردن یورش به غیرنظامیان در گذرگاه رفح در اول آگوست سال 2014، اذعان می‌کند اسرائیل 1462 غیرنظامی فلسطینی را که 551 تن از آنها کودک بودند، به شهادت رساند. این در حالی است که راکت‌های گروه‌های مقاومت فقط 6 اسرائیلی را کشته است.

در گزارش این سازمان تاکید شده حملات رژیم صهیونیستی باعث تخریب کامل مدارس، تاسیسات پزشکی، شبکه‌های آب و فاضلاب، مزارع و ادارات و همچنین نابودی 18هزار خانه در نوار غزه شد.

عفو بین‌الملل توضیح می‌دهد فرایند تحقیقات ارتش اسرائیل از شفافیت، تاثیرگذاری و استقلال برخوردار نبوده و تصریح می‌کند که از آن زمان تا کنون فقط سه سرباز صهیونیست به غارت اموال فلسطینیان و ایجاد مانع برسر تحقیقات متهم شده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است