۳۳۶۴۳واحد مسکن مهر هرمزگان تکمیل و افتتاح شده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای مسکن و بازآفرینی شهری هرمزگان گفت: از مجموع 37هزار و 476واحد مسکن مهر، 33هزار و 643واحد تا کنون افتتاح شده که از این تعداد، یک هزار و 113واحد در سال 99 افتتاح شده است.

وی افزود: از مجموع سه هزار و 833واحد باقی مانده، سه هزار و 330واحد در قالب تعاونی مسکن و 503واحد نیز خود مالک هستند.

همتی گفت: از این تعداد، 602واحد مربوط به تعاونی های مسکن بدون مشکل و 2هزار و 728واحد دارای مشکلات حقوقی، اختلاف بین تعاونی ها و پیمانکاران، عدم تأمین سهم آورده و یا پیشرفت فیزیکی زیر 30درصد هستند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: بر اساس تصمیم اعضای شورای مسکن استان مقرر شد، سهم آورده از سوی اعضاء در بیش از 600واحد بدون مشکل مسکن مهر، توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و تأمین انشعاب آب و برق آن ها نیز از طریق دستگاه های خدمات رسان پیگیری و تا هفته دولت یا شهریورماه، نزدیک به یک هزار واحد مسکونی به بهره برداری برسد.

همتی بیان کرد: به منظور رفع موانع مربوط به تعاونی های مشکل دار، مقرر شد از طریق جلسه مشترک با دستگاه قضایی و طرح موضوع در شورای حفظ حقوق بیت المال، مشکلات این تعاونی ها تعیین تکلیف شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: از طریق تبدیل تعاونی های مسکن مهر به طرح اقدام ملی مسکن، تکمیل پروژه ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در این نشست مشکلات مربوط به چند تعاونی مسکن از جمله تعاونی معزآباد رودان، جهاد کشاورزی رودان، گلشهر جنوبی، نایبند شمالی، فاطمیه، برق منطقه ای، شهرداری بندرعباس و … مورد بررسی قرار گرفت و برای هر یک از تعاونی ها، دستورات مقتضی از سوی استاندار هرمزگان صادر شد.
انتهای پیام/