منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳
شناسه خبر: 335533
گروه :خبر
13950414000046_PhotoA

خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی از عقب نشینی نیروهای مورد حمایت آمریکا از یک منطقه کلیدی در شهر منبج سوریه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، داعش حملات نیروهای مورد حمایت آمریکا به شهر منبج، که یک منطقه کلیدی تحت کنترل داعش برای دسترسی به ترکیه است، را ناکام گذاشته و آنها را وادار به عقب نشینی کرده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه که ترکیبی از نیروهای عرب و کرد هستند و از پشتیبانی هوایی و کمک نیروهای ویژه آمریکا برخوردار هستند از چند ماه گذشته عملیات گسترده خود را برای ورود به شهر منبج آغاز کرده‌اند.

یک گروه ناظر حقوق بشری مستقر در بریتانیا تایید کرد کرد که داعش موفق شده نیروهای دموکراتیک سوریه را از یک منطقه اصلی در جنوب شهر منبج بیرون کند.

داعش همچنین موفق به بازپس گیری یک روستا در شمال غرب منبج شده است.

با این حال یک سخنگوی نیروهای دموکرانیک سوریه این گزارشها را رد کرد و گفت که نیروهای ما تمام مواضع خود را تحت کنترل دارند و عملیات برای آزادسازی منبج ادامه دارد.

شرفان درویش افزود: من تاکید میکنم که یک قدم از مواضع خود عقب ننشستیم و بر آن کنترل داریم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است