منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
شناسه خبر: 335245
گروه :خبر
143409_PhotoA

شاه بحرین با تصمیم وزارت کشور برای لغو تابعیت رهبر شیعیان و رهبر معنوی انقلاب بحرین موافقت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین لغو تابعیت «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین را تایید کرد.

در سندی که وزارت کشور بحرین منتشر کرده آمده است: شاه بحرین با استناد به قانون تابعیت در بحرین مربوط به سال 1963 و اصلاحات آن به ویژه ماده‌های 8 و 10 و نیز با استناد به توصیه‌های شورای ملی ، با لغو تابعیت عیسی احمد قاسم موافقت کرد.

بر اساس بیانیه منتشر شده، شاه بحرین هم‌چنین به اظهارات «راشد بن عبد الله آل خلیفه» وزیر کشور نیز استناد کرده که دلایل این لغو تابعیت را توضیح داده است.

حمد بن عیسی در پایان خواستار اجرایی کردن دستور و انتشار آن در مطبوعات شده است.

وزارت کشور بحرین در بیستم ماه گذشته (ژوئیه) تابعیت شیخ قاسم را به اتهام آنچه «تاسیس گروه‌های وابسته به مرجعیت سیاسی-دینی خارجی که نقشی گسترده در ایجاد یک محیط طایفه‌ای بازی کرده و باعث اختلافات داخلی شده» لغو کرد.

قانون اساسی بحرین این اجازه را می‌دهد که هر شخصی که به منافع این کشور آسیب بزند، لغو تابعیت شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی