منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷
شناسه خبر: 332819
گروه :خبر
13950224000050_PhotoA

نیروی دریایی آمریکا در حکمی افسری که فرماندهی قایق‌های متجاوز به آب‌های سرزمینی ایران را به عهده داشت، اخراج کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،نیروی دریایی آمریکا روز جمعه طی حکمی فرمانده 10 نیروی آمریکایی متجاوز به آب‌های سرزمینی ایران در خلیج فارس را اخراج کرد.

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای که «واشنگتن‌تایمز» آن را گزارش کرده نوشته است: «سروان کایل موزز، فرمانده کارگروه 56 فرماندهی مرکزی نیروی دریایی، به دلیل از دست رفتن اطمینان به توانمندیش در فرماندهی، از سمتش برکنار شده است.»

«کوین دونگان»، رئیس فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکایی گفت که این تصمیم بعد از بررسی یافته‌هایی تحقیقات انجام شده درباره ورود 10 نظامی آمریکایی به آب‌های سرزمینی ایران در سال گذشته انجام شده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز 23 دی‌ماه اعلام کرد 10 نظامی متجاوز آمریکایی که با دو فروند قایق به صورت غیر مجاز وارد آب‌های ایران در جزیره فارسی در خلیج فارس شده بودند را بازداشت کرده است. این نظامیان روز بعد، آزاد شدند.

علاوه بر این، یک مقام آمریکایی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته برای 7 نظامی دیگر که در ایران بازداشت شده‌اند نیز تنبیه‌هایی در دست بررسی است. تصمیم‌ها در این باره، هفته آینده اعلام خواهند شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور