منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۱
شناسه خبر: 332159
گروه :خبر
13940929000039_PhotoA

وزیر امور خارجه کشورمان با نخست وزیر هلند دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (پنجشنبه) در ادامه دیدارهای خود با مقامات هلندی با «مارک روته» نخست وزیر هلند دیدار و گفت‌وگو کرد.

دوطرف در این دیدار در خصوص مناسبات دو جانبه و گسترش همکا‌ری‌ها در زمینه‌های مختلف به رایزنی پرداختند.

ظریف همچنین دیداری نیز با «هنک کامپ» وزیر اقتصاد هلند داشت و در این دیدار به رایزنی در خصوص گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری پرداختند.

وزیر اقتصاد هلند بعد از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 تاکنون دو بار به همراه هیأت‌های اقتصادی این کشور به ایران سفر کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان پیش از این نیز با «خدیجه عریب» رئیس مجلس هلند دیدار کرد که در این دیدار دو طرف به رایزنی در خصوص روابط سیاسی و پارلمانی پرداختند.

خدیجه عریب رئیس مجلس هلند یک مسلمان مراکشی الاصل است.

ظریف پس از دیدار با رئیس مجلس هلند همچنین به سخنرانی در جمع اعضای کمیسیون سیاست خارجی پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین با «برت کوئندرس» همتای هلندی خود نیز دیدار خواهد کرد.

ظریف پس از پایان دیدارهایش در هلند این کشور را به مقصد ازبکستان ترک خواهد کرد تا در اجلاس سازمان همکاری شانگهای شرکت کند.

وزیر امورخارجه که سومین سفر دوره‌ای خود را از ابتدای تیر ماه آغاز کرده است، پیش از این در سفری دو روزه به فرانسه با بارتلون رئیس مجلس ملی، فرانسوا اولاند رئیس‌جمهور و ژان مارک آیرو همتای فرانسوی‌اش دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه رایزنی کرده است.

شرکت در جلسه استماع در کمیسیون امور خارجه، دفاع و نیروهای مسلح سنا و سخنرانی در موسسه ملی کشورداری آنا و شرکت در مراسم افطاری با حضور نمایندگان کشورهای و سازمان‌های اسلامی در رزیدانس سفیر ایران در پاریس از دیگر برنامه‌های ظریف در سفر به فرانسه بود.

، رئیس دستگاه دیپلماسی هفته پیش نیز در دومین سفر دوره‌ایش به نروژ و آلمان سفر کرد. لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی نیز مقصد اولین سفر دوره‌ای ظریف به قاره اروپا پس از اجرای برجام بود. البته وزیر خارجه کشورمان پس از اجرای برجام در بهمن ماه سال گذشته نیز سفری دو روزه به بلژیک داشت.

وزیر خارجه پس از اجرای برجام نیز سفری به جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه داشت و در این سفر با مقامات اندونزی، سنگاپور، برونئی، تایلند، نیوزیلند و استرالیا دیدار و راه‌های گسترش مناسبات پس از اجرای برجام را مورد بحث و گفت‌وگو قرار داد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است