منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
شناسه خبر: 267228
گروه :خبر
300

شهرستان سیریک به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه مستعد برای پرورش شتر است که در سال های اخیر بعلت عدم توجه کافی و عدم ارائه خدمات مناسب برای پرورش دهند گان به یکی از معضلات شهرستان تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، شهرستان سیریک دارای 5 هزار نفر شتر با بیش از 600 نفر بهره بردار است که در کنار شهرستان های بندرعباس و جاسک جز سه شهرستان برتر استان به لحاظ تعداد و موقعیت خوب پرورش شتر است.
شاید کمی اهتمام بیشتر به صنعت شترداری با توجه به ارزش اقتصادی این حیوان هم در بخش اشتغالزایی و رونق بازار گوشت ، شیر و پشم و بازاری پسندی این حیوان در کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس می توانست ارز آوری خوبی برای کشور به دنبال داشته باشد.
مهمترین مناطق پرورش شتر در شهرستان سیریک روستاهای پالور ، زیارت حسن آباد ، کنارجو ، جیفری ، گز ، سیکویی ، گدو و پگو می باشند.
محمد قلندری، رئیس پایگاه اورژانس جاده ای 115 در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود: براساس گزارش رسمی پایگاه اورژانس جاده ای شهرستان از ابتدای سال 92 تا 9 ماهه سال 94 در شهرستان سیریک تعداد 10 کشته بر اثر برخورد وسایل نقلیه با شتر بوجود آمد است.
وی با بیان اینکه در همین مدت بر اثر برخورد وسایل نقلیه با شتر تعداد 84 نفر مصدومین شدند، افزود: بیشتر تصادفات برخورد با شتر در ساعات 19 الی 23 بوده است.
قلندری افزود: در سال 92 تعداد فوت ها 3 نفر و تعداد مصدومین 22 نفر اعلام شده است .
وی با بیان اینکه در سال 93 تعداد فوت ها 4 نفر و مصدومین 32 نفر بوده است، اظهار کرد: در 9 ماهه سال 94 تعداد فوت ها 3 نفر و مصدومین 30 نفر اعلام شده است.

رئیس پایگاه اورژانس جاده ای خاطرنشان کرد:بیشترین حوادث اتفاق افتاده از پل جومحله شروع حوزه استحفاظی شهرستان تا روستای سیکویی بوده است بطور تقریبی تمام حوزه استحفاظی و محور اصلی جاده سیریک به میناب و سیریک به جاسک از حیث برخورد با شتر نا امن است.

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی