منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳
شناسه خبر: 328678
گروه :خبر
hormoz

سخنگوی وزارت کشور عربستان اعلام کرد، عامل حمله تروریستی روز یکشنبه گذشته به باشگاهی شبانه در اورلاندو، دو بار به عربستان سفر کرده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «منصور الترکی» سخنگوی وزارت کشور عربستان روز دوشنبه (دیروز) اعلام کرد «عمر متین» عامل حمله تروریستی به یک باشگاه شبانه همجنسگرایان در اورلاندو (در ایالت فلوریدا) در آمریکا، دو بار به عربستان سفر کرده بود.

عمر متین دو بار در سال‌های 2011 و 2012 برای انجام مراسم حج به عربستان سفر کرده بوده که بار اول 10 روز و بار دوم 8 روز در عربستان اقامت داشته است.

در همین راستا یک مسئول آمریکایی اعلام کرد سابقه سفرهای متین نشان می‌دهد که او یک بار هم به امارات سفر کرده اما مسئولان سعودی تا کنون درباره اینکه آیا عامل حمله تروریستی اورلاندو در جریان سفرهایش به عربستان با تروریست‌های سرشناس دیدار و گفت‌وگو کرده، اطلاعاتی ارائه نداده‌اند.

روز یکشنبه گذشته (11 ژوئن) یک فرد مسلح با حمله به یک باشگاه شبانه در «فلوریدا» آمریکا، دستکم 50 نفر را به ضرب گلوله کشت و 53 نفر دیگر را زخمی کرد.

بر اساس گفته مقامات آمریکایی مهاجم اورلاندو «عمر متین» شهروند فلوریدا و متمایل به داعش بوده است. عمر متین ساکن بندر سنت لوسی در این ایالت و از پدر و مادی افغان‌تبار بوده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است