منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
شناسه خبر: 328563
گروه :خبر
13950325000266_PhotoA

وال استریت ژورنال نوشت مدیریت جذب سرمایه‌گذاری خارجی علت تغییر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بود و البته انتقادهایی هم از مدیر قبل بود که در مذاکره فروش گاز به امارات قیمت را ارزان بسته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه وال استریت ژورنال طی گزارشی به تغییر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران پرداخت و نوشت این تغییر انتصابات در میان تنش‌ها و اختلافات در مورد چگونگی مدیریت بازگشت سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته است.

به نوشته این روزنامه، ایران رئیس شرکت ملی نفت خود را در میان تنش‌ در دولت این کشور در مورد چگونگی مدیریت بازگشت سرمایه‌گذاری خارجی پس از لغو تحریم‌های غرب در ماه ژانویه، روز یکشنبه تغییر داد.

علی کاردر به عنوان مسئول سرمایه‌گذاری در شرکت ملی نفت که نقش کلیدی در بازگرداندن شرکت‌های خارجی به ایران بازی کرده است، با رکن‌الدین جوادی، مدیرعامل این شرکت از سال 2013 جایگزین شد.

شرکت ملی نفت ایران در وب‌سایت خود اعلام کرد آقای جوادی که استعفا کرد به عنوان معاون وزیر نفت در حوزه نظارت بر منابع هیدروکربنی منصوب شده است.

به گفته دو منبع آگاه، این تغییرات توسط وزیر نفت ایران پس از این صورت گرفت که مقامات دولتی در مورد چگونگی مدیریت سرمایه‌گذاری خارجی و نوع شرایطی که باید به شرکت‌های خارجی ارائه شود، مخالفت خود را ابراز کردند. این اختلاف نظرها به تاخیر در رونمایی و ارائه قراردادهای جدید توسعه میادین نفتی منجر شده است.

در خبرگزاری وزارت نفت ایران، شانا روز یک‌شنبه نوشته بود آقای زنگنه وجود انتقادهایی به قراردادهای جدید پروژه‌های نفتی را تایید کرده و ابراز امیدواری کرده است که نخستین قرارداد از این نوع طی 3 ماه آینده به امضا برسد.

وال استریت ژورنال در ادامه نوشت منتقدان معتقدند که این قراردادها برای خارجی‌ها بسیار دست و دلبازانه است.  همچنین آقای جوادی اخیرا در مجلس در مورد یک قرارداد صادراتی با یک شرکت امارتی در یک دهه گذشته مورد سوال قرار گرفته است. در آن زمان اقای جوادی، مدیر اجرایی شرکت ملی نفت ایران بوده و گفته می‌شود، وی قیمت گازی را مورد مذاکره قرار داده که بسیار پایین بوده است.

درحالی‌که ایران قراردادهای جدیدی برای توسعه میادین گازی خود امضا نکرده اما فروش نفت خود به شرکت‌های اتحادیه اروپا را پس از 3 سال ممنوعیت ازسرگرفته است.

محسن قمصری، مدیر بازاریابی شرکت ملی نفت ایران پیش از این گفت شرکت رویال داچ شل اخیرا خرید تک محموله‌ای (spot cargo) از ایران انجام داده است. شرکت شل هفته گذشته اظهارنظر در رابطه با این محموله که می‌تواند نخستین خرید شل از زمان لغو تحریم‌ها از ایران باشد، خودداری کرد اما قمصری گفت ایران قرارداد بلندمدت با شل ندارد.

قمصری در مصاحبه‌ای در ماه می گفت در مجموع، ایران 400 هزار بشکه نفت در روز به اتحادیه اروپا می‌فروشد که دو سوم سطح پیش از تحریم‌هاست و در نظر دارد تا این میزان را به 700 هزار بشکه در روز برساند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی