منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۲
شناسه خبر: 327704
گروه :خبر
13950223000568_PhotoA

نیروهای دولتی لیبی پس از تسلط و کنترل بر بندرگاه شهر «سرت» موفق شدند دو شهرک‌ دیگر در حومه این شهر را از عناصر داعش بازپس بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نیروهای دولتی لیبی که وارد شهر «سرت»-مرکز اصلی تجمع داعش- شده‌اند، همچنان به مبارزه با این گروه تروریستی ادامه می‌دهند.

شبکه خبری «الجزیره» گزارش داد که این نیروها موفق شده‌اند کنترل بندرگاه سرت را به دست گیرند و عناصر داعش را از آن خارج کنند.

منابع اتاق عملیات مشترک لیبی اعلام کردند که نیروهای دولتی این کشور همچنین موفق شده‌اند شهرک «اسواوه» واقع در یکی از حومه‌های شرقی سرت را به دست گیرند.

این منابع همچنین تأکید کردند که این شهرک مکانی است که خانواده‌های تروریستهای داعش در آن سکونت داشته‌اند.

به گفته این منابع، 10 نفر از نیروهای لیبی در جریان درگیری با داعش در سرت کشته و بیش از 35 نفر نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش این شبکه، نیروهای ارتش و گردان‌های انقلابی حامی آن راه ساحلی را باز کردند که شهرک «اهراوه» را به سرت متصل می‌کند و راه مهمی است که شرق لیبی را به غرب آن پیوند می‌دهد.

موقعیت سرت در شمال لیبی

بنا بر این گزارش، درگیری‌ها هم اکنون در محوطه هتل «الهاری» همچنان ادامه دارد؛ هتلی که عناصر داعش یک سال پیش در ساحل پشت آن قبطی‌های مصر را کشتند.

درگیری‌ها از بعد از ظهر جمعه (10 ژوئن) در غرب سرت آغاز شده و عناصر داعش قصد داشتند با یک خودروی بمب‌گذاری شده به مرکز تجمع نیروهای لیبیایی نفوذ کنند.

نیروهای ارتش سرت را از سه محور محاصره کرده‌اند و جنگنده‌های این کشور نیز مواضع داعش را در این شهر هدف قرار می‌دهند.

یکی از نیروهای دولتی لیبی نیز گفته بود که «در آغاز جنگ با جنگنده و توپخانه بود ولی اکنون به جنگ خیابانی بدل شده است و در میان خانه‌ها با آنان می جنگیم».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی