منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۷
شناسه خبر: 327486
گروه :خبر
hormoz

گروه تروریستی داعش از مواد غذایی و آب آشامیدنی در شهر محاصره شده فلوجه در عراق به عنوان اهرمی برای معامله با خانواده های این شهر استفاده می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  برخی اهالی شهر فلوجه که توانسته اند از دست گروه تروریستی داعش فرار کنند، بعضی از جنایات این گروه علیه خودشان در داخل شهر را بازگو کردند.

این اهالی تاکید کردند که داعش از آب و غذا به عنوان ابزاری برای باج خواهی از آنها استفاده کرده است.

“بخدا نجاتمان دادید و ما را از زیر آتش بیرون کشدید، شما تاج سر ما هستید”. اینها سخنان یک مادر عراقی با یکی از نیروهای ارتش عراق است.

وی گوشه ای از درد و رنج خود در شهر فلوجه را بازگو می کند که اهالی آن در انتظار کسی هستند که آنها را از جنایت های داعش نجات دهد و کسانی نیز که نجات یافته اند، وضعیت شهر را بازگو کنند.

این مادر عراقی با اشاره به وضعیت ناگوار سه ساله شهر فلوجه و کمبود شدید مواد غذایی و آب آشامیدنی گفت: سه ساله که ما محاصره هستیم. خرمای خراب می خوریم… ما را از روستایی به روستای دیگر آواره کردند..به آب گرم و غذای ناسالم راضی شدیم..به همه چیز راضی شدیم..اما الان خدارو شکر می کنیم.. از خداوند می خواهیم که گشایشی در کار ما نماید.

آب و غذا اهرم فشار بر اهالی شهر فلوجه برای اعلام وفاداری به تروریست های داعش و سربازگیری از فرزندان آنها برای این گروه است.

یک زن دیگر عراقی گفت: عناصر داعش به خانه همسایه ما آمدند و به آنها گفتند که اگر یکی از فرزندان آنها با ما بیعت می کند، یک کیسه آرد به شما می دهیم اما پدر آنها مخالفت کرد و گفت اگر حتی چیز دیگری هم می دادید، فرزندم را نمی دادم.

خرما و آب تنها قوت اهالی شهر فلوجه بوده است، زیرا اهالی آن چند ماه با کمترین مستلزمات زندگی سر کرده اند. یک زن عراقی گفت: هفت ماه است که خرما می خوریم… فقط خرما و آب.

یک مرد آواره از فلوجه هم می گوید: وضعیت معیشتی بد است. به خدا قسم برخی مردم تنها یک وعده خرما می خورند… خرمای خراب که دو یا سه سال از تولیدش می گذره و حتی به درد حیوانات نمی خورد.

زبان قتل و ارعاب در شهر فلوجه حکم فرما بوده است زیرا شهروندان مجبور شده اند که در خانه ها پنهان شوند تا داعش آنها را به خاطر مخالفت با تبدیل شدن به سپر انسانی به قتل نرساند. شادمانی رسیدن به ساحل امنیت و آرامش حال و روز کسانی را که توانستند به مناطق آزاد شده توسط نیروهای مشترک عراقی برسند، تغییر داده است.

یک زن آواره از فلوجه گفت: ما شبانه روز از دست داعش مخفی شده بودیم تا از محل ارتش مطمئن شویم و بیرون بیاییم و خودمان را تسلیم کنیم تا اینکه داعش ما را نبیند و سر نبرد.

یک مرد آواره نیز گفت: داعش از نظر مالی ورشکست شده و پولی ندارد. عناصر داعش شهروندان را محاصره کرده اند. از کشاورز می خواهند که به آنها محصول بدهد و از دامدار می خواهند که از دام های خود به آنها بدهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است