منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸
شناسه خبر: 327300
گروه :خبر
798105

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد که ازصبح امروز دوباره آغاز شده بود با تلاش نیروهای امدادی و مردمی پس از 5 ساعت مهار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آتش سوزی منطقه جنگلی «خرسی» پاسارگاد که ازصبح امروز دوباره آغاز شده بود با تلاش نیروهای امدادی و مردمی پس از 5 ساعت مهار شد.

معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار شیرازه اظهار داشت:این آتش سوزی بیش از ۵۰ ساعت ادامه داشت که امروز با اعزام دوباره نیروهای امدادی به وسیله 4 فروند بالگرد به منطقه، دقایقی پیش مهار شد.

اکرمی افزود: نیروها برای اطمینان از مهار کامل اتش تا 24 ساعت در منطقه مستقر هستند.

وی درباره میزان خسارت های وارده به عرصه های منابع طبیعی نیز گفت: پس از پایش منطقه ، بااستفاده از «جی پی اس» ، میزان دقیق خسارت مشخص و اعلام می شود.

به گزارش شیرازه، سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال‌احمر اعلام کرده که تاکنون بیش از ۵۰ نفر از نیروهای امدادی در جنگل های پاسارگاد مصدوم شده‌اند.

گفتنی است دامنه این آتش سوزی که از صبح چهارشنبه در منطقه تنگ بلاغی و خرسی پاسارگاد آغاز شده به دلیل صعب العبور بودن منطقه و اعزام دیر هنگام بالگرد برای انتقال نیروهای امدادی گسترش پیدا کرد.

 

 

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد /  گیاهان و جانوران قربانیان این آتش‌سوزی

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است