منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
شناسه خبر: 326683
گروه :خبر
لللل

سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان بودجه فرهنگی دانشگاه پیام نور استان هرمزگان را به دو برابر افزایش داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دکتر محسن دیانت سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در نشست شورای فرهنگی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت های فرهنگی در دانشگاهها، اهمیت فعالیت های فرهنگی را از اقتصاد هم مهمتر دانست و بودجه فرهنگی دانشگاه پیام نور استان هرمزگان را به دو برابر افزایش داد.

 

دکتر محسن دیانت با بیان اینکه هدف ما اینست که همکارانی محشور با قرآن داشته باشیم، اظهار داشت:کارکنان قرآنی هدف نهایی ارزشی و اداری ما می باشد.

 

وی اعلام نمود:باید در زمینه های مختلف قرآنی فعالیت داشته باشیم و اظهار داشت: فعالیت های قرآنی باید اقشار مختلف دانشگاهی از اعضای علمی تا کارکنان و دانشجویان علی الخصوص خانواده های آنها را در بر بگیرد.

 

سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان تصریح کرد: دوره های آموزشی قرآن از جلسات ساده روخوانی قرآن شروع می شود تا جلسات تخصصی قرآنی از ترتیل گرفته تا قرائت باصوت و همچنین از برداشت های نشئت گرفته از قرآن تا تفسیر و کارهای پژوهشی قرآنی حیطه های است که امور فرهنگی باید آنها را تمام قد ورود پیدا کند.

 

دکتر دیانت خاطر نشان کرد:یک دوره مسابقات قرآنی بین فرزندان کارکنان دانشگاه برگزار می شود و انس با قرآن، سبب عجین شدن زندگی کارکنان با آموزه های دینی خواهد شد.

 

سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر فعالیت های فرهنگی افزود: باید علاوه بر تقویم فعالیت های فرهنگی دانشگاه،تقویم فرهنگی استانی و تقویم فرهنگی مراکز و واحدها نیز به صورت ادغام شده داشته باشیم.

 

دکتر دیانت با تاکید بر فضای ورزشی در دانشگاه گفت: ورزش همگانی کارکنان و اعضای علمی در طول هفته برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه پشت میز نشینی و عدم فعالیت کارکنان عوارض زیادی را به همراه دارد، اظهار داشت: با 45 دقیقه راه رفتن در طول روز می توان جلو این عوارض را گرفت و این ورزش است که سلامتی انسان را تضمین می کند.

 

سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان اولویت تربیت بدنی و ورزشی دانشگاه را گسترش ورزشهای همگانی و دست جمعی برای کارکنان اعضای هیأت علمی و دانشجویان به همراه خانواده دانست. و این پایه ای خواهد بود برای ورود افراد به حیطه ورزشهای تخصصی تر، مهم ترین رکن ورزش همگانی برنامه ریزی پیاده روی و نرمش نرم که سه جلسه در هفته برای کارکنان دانشگاه می باشد.

 

در ادامه دکتر مهدی ملاحی رئیس اداره کل فرهنگی دانشگاه پیام نور استان هرمزگان از کارگاه آموزش قرآنی جهت تقویت کسانی که در بیستمین دوره مسابقات قرآن و عترت به مرحله کشوری راه یافتند، خبر داد.

 

دکتر ملاحی ابراز امیدواری کرد: با این دوره شاهد رتبه های برتر کشوری در بیستمین دوره مسابقات قرآن و عترت سراسری خواهیم بود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان