منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹
شناسه خبر: 325931
گروه :خبر
13930210000369_PhotoA

مجلس لبنان بار دیگر به علت به حد نصاب نرسیدن شمار نمایندگان، موفق به رأی‌گیری برای انتخاب رئیس‌جمهور این کشور نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجلس نمایندگان لبنان روز گذشته (پنج شنبه) برای چهلمین بار متوالی در انتخاب رئیس‌جمهور ناکام ماند تا لبنان کماکان پس از گذشت بیش از دو سال رئیس‌جمهور نداشته باشد.

در حالی که از ماه می سال 2014 و اتمام دوره ریاست‌جمهوری «میشل سلیمان» بیش از دو سال می‌گذرد، بار دیگر به علت به حد نصاب نرسیدن شمار نمایندگان برای رأی دهی، پارلمان لبنان، در انتخاب رئیس‌جمهور ناکام ماند.

تعداد کل نمایندگان پارلمان 128 نفر و حد نصاب قانونی برای انتخاب رئیس‌جمهور 86 نماینده است که روز گذشته فقط 40 نماینده حاضر شدند.

فراکسیون‌های «الوفاء للمقاومه» و «تغییر و اصلاح» که موافق انتخاب «میشل عون» برای نخست‌وزیری هستند، در جلسه دیروز شرکت نکردند.

در این جلسه صرفا نمایندگان جریان المستقبل (وابسته به عربستان) حاضر شده بودند و همچنان «سلیمان فرنجیه» کاندیدای این جریان برای ریاست‌جمهوری بود.

«نبیه بری» رئیس پارلمان، جلسه انتخاب رئیس‌جمهور را به 25 ژوئن آینده موکول کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است