تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 324630
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رئیس‌جمهور:

امسال شاهد رشد اقتصادی در کشور هستیم/ دنیای سیاست عرصه امتیاز دادن نیست

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید وضعیت مردم رو به تعالی باشد، گفت: در ماه‌های اولیه برداشتن تحریم‌‌ها سرمایه‌گذاری‌هایی را در کشور انجام داده‌ایم و امسال دارای رشد اقتصادی در کشور هستیم.

امسال شاهد رشد اقتصادی در کشور هستیم/ دنیای سیاست عرصه امتیاز دادن نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی پیش از ظهر امروز در جمع مردم آذربایجان غربی در ورزشگاه تختی ارومیه، اظهار داشت: ارومیه نگین آذربایجان غربی است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی زنان شرافتمند و مردان با غیرت دارد، تصریح کرد: در ایران اسلامی و به ویژه در خطه‌های مرزی و آذربایجان غربی همواره شاهد افتخارآفرینی‌های مردم دلاور این سرزمین بوده‌ایم.

رئیس جمهور گفت: آذربایجان غربی حراست از مرزهای ایران اسلامی را با سه کشور همسایه در طول این ۳۷ سال به خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی سراسر امنیت و ثبات است، تصریح کرد: آذربایجان غربی چه در دوران جنگ تحمیلی و چه امروز در امنیت کامل به سر برده است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: این روزها مردم ایران اسلامی دو انتخابات بزرگ مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی را همزمان پشت سر گذاشته‌اند که با حضور شکوه‌مند مردم همراه بود.

روحانی ادامه داد: برگزاری انتخابات در منطقه آذربایجان غربی نشانگر اعتماد مردم به مجریان کشور و وجود رقابت سالم در انتخابات در سرزمین ماست، به گونه‌ای که اگر اعتماد به مجریان نباشد و اگر رقابت سالم نبود، بی‌تردید انتخابات شکوهمند را نیز شاهد نبودیم.

* مردم خواهان توسعه و رونق اقتصادی کشور هستند

رئیس‌جمهور گفت: در این دوره از انتخابات، مردم ایران اسلامی با ۶۲ درصد به طور متوسط در کشور و ۶۶ درصد در آذربایجان غربی پای صندوق‌های رأی آمدند که بدین معناست، که مردم گرچه یک‌صدایی را نمی‌پسندند، بلکه صداهای متنوع و گوناگونی در این کشور بوده و حاکمیت واحد ملی سراسر کشور را فرا گرفته است.

روحانی اظهار داشت: مردم سرزمین ما در این انتخابات شکوهمند آری‌هایی گفتند که این آری‌ها نشان داد مردم در این سزمین خواهان بهبود معیشت، خواهان هم‌صدایی و وحدت مسؤولان برای توسعه مردم و رونق اقتصادی این سرزمین هستند.

حسن روحانی اظهار داشت: آذربایجان غربی همواره شاهد افتخارآفرینی مردان و زنان بوده است.

وی با بیان اینکه مردم آذربایجان غربی حراست از مرزهای کشور را در طول سال‌های متمادی به عهده داشتند، تصریح کرد: آذربایجان غربی با وجود همسایگی با سه کشور در طول ۳۷ سال پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی از مرزها دفاع کرده است.

رئیس جمهور ادامه داد: در طول جنگ تحمیلی رزمندگان مجاهدت کرده‌اند و هم‌اکنون نیز با وجود ناامنی در منطقه شاهد وجود امنیت کامل در استان هستیم.

وی با اشاره به انتخابات هفتم اسفند ماه، اعلام کرد: مردم غیور ایران اسلامی در انتخابات هفتم اسفند حضور شکوهمند داشتند و این نشانگر اعتماد مردم به مجریان کشور است و اگر رقابت سالم نبود، مردم با حضور ۶۶ درصدی در استان آذربایجان غربی، به پای صندوق‌های رأی نمی‌رفتند.

روحانی ادامه داد: با وجود صداهای گوناگونی که در ایران شنیده می‌شود، حاکمیت ملی سراسر کشور را فرا گرفته است و مردم ایران اسلامی در انتخابات شکوهمند آری‌هایی گفتند و نه‌هایی نیز اعلام کردند.

وی اذعان داشت: مردم خواهان توسعه و رونق اقتصادی این سرزمین هستند، به گونه‌ای که مردم این سرزمین به دنبال فرهنگ و هویت اسلامی و ملی هستند تا کشور را به سرانجام برسانند.

* دنیای سیاست عرصه امتیاز دادن نیست، بلکه دنیای امتیاز گرفتن است

رئیس‌جمهور گفت: مردم به دنبال خشونت و افراطی‌گری نیستند، بلکه مردم سرزمین ما خواهان رشد و ترقی کشور بوده و به شعارهای بی‌محتوا که رابطه مردم با جهان را بهم بزند، توجهی نمی‌‌کنند.

روحانی ادامه داد: اگر ما به دنبال شکاف بین ایران اسلامی و جهانیان باشیم، در واقع دشمنان خود را در سراسر جهان علیه خودمان متعهد می‌کنیم و حتی شرایطی فراهم می‌کنیم که کشورهایی که به صورت سنتی در شورای امنیت در کنار ما بودند، اقدام به تحریم ما کنند.

وی با بیان اینکه دنیای سیاست عرصه امتیاز دادن نیست، بلکه دنیای امتیاز گرفتن است، اظهار داشت: در این خصوص دولت توجه جدی و کافی دارد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مسؤولان باید امکاناتی را فراهم کنند که اشتغال مردم به سمت تعالی باشد، به گونه‌ای که چرا باید کاری کنیم که مردم از حقوق خود محروم بمانند.

روحانی تصریح کرد: مردم آذربایجان غربی با این همه عظمت و شکوه و همسایگی با سه کشور که در واقع دروازه غرب و اروپا هستند، توانسته‌اند به خوبی از مرزهای ایران اسلامی حراست کنند.

وی اعلام کرد: در این استان بزرگ جوانان تحصیلکرده دانشگاهی نگران کار و اشتغال خود هستند، چراکه در برهه‌ای از زمان به مشکلات این جوانان رسیدگی نشده است.

رئیس جمهور گفت: در دورانی که وفور درآمد نفتی بود و دورانی که درآمد نفتی ایران بشکه‌ای ۱۴۷ دلار بود، سالانه بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان صرف کالای وارداتی به کشور می‌شد.

وی با بیان اینکه مردم در این منطقه تاریخی به فکر راه و مسیر صادراتی برای کالای ایرانی به کشورهای جهانی هستند، افزود: اولین قدم دولت یازدهم گشایش دروازه‌هایی بود که به روی ملت ایران بسته شده بود و در این زمینه نیز به توفیق رسیده‌ایم.

روحانی با اشاره به رفع تحریم‌ها علیه ایران اسلامی، گفت: با برداشتن تحریم‌‌ها راه برای فعالیت مردم گشوده شده و در حال حاضر شرایطی به وجود آمده است که شرکت‌های مختلف از سراسر جهان در رفت و آمد با کشور ایران هستند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در ماه‌های اولیه برداشتن تحریم‌‌ها سرمایه‌گذاری‌هایی را در کشور انجام داده‌ایم و امسال شاهد رشد اقتصادی در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی مردمی آگاه هستند، خاطرنشان کرد: در سال‌های قبل ایران اسلامی مورد تحریم بود، اما امروز در حال رشد و حرکت به روزهای قبل از تحریم هستیم.

*امنیت کشور در سایه توسعه ایجاد خواهد شد

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اگر تنش‌زایی در داخل کشور ایجاد شود، نمی‌توانیم به مسیر رونق و رشد دست یابیم و برای ما ترک زبان و کرد زبان و بلوچ فرقی ندارد و تمام اقوام ایران باید به چشم واحد این اقوام را ببینند.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم اجازه تفرقه‌افکنی در کشور را نخواهد داد و در یک کشور اسلامی که همگی برادر هستیم، نباید فرقی بین ترک و کرد باشد و تمام کرد زبان‌ها، ترک زبان‌ها و اقوام ایرانی شاخصه درخت تنومندی به نام ایران اسلامی هستند و ما اکنون در یک نقطه عطف تاریخی قرار گرفته‌ایم.

رئیس جمهور با بیان اینکه توطئه‌هایی که در سال‌های گذشته علیه ایران اسلامی طراحی شده بود، ادامه داد: در سال‌‌های گذشته کشور ما را در هاله تحریم انداخته بودند، ولی ما موفق به خروج این تحریم‌ها شدیم و از پیچ تاریخی عبور کردیم.

این مسؤول ادامه داد: امروز شاهد هستیم در ایران اسلامی به بهترین صورت امنیت و ثبات برقرار است و در شرایطی که قوم‌گرایی، افراط‌گرایی و کشتار کشورهای منطقه را فرا گرفته شده است، ایران سرزمین برابری بین اقوام و ادیان است.

روحانی با اشاره به همزیستی مسالمت‌آمیز در آذربایجان غربی، اظهار داشت: آذربایجان غربی همواره سنبل همزیستی مسالمت‌آمیز بین مسلمان و غیر مسلمانان بوده است.

* آذربایجان غربی پایانه صادرات کشور به سایر کشورهاست

رئیس جمهور با اشاره به مرزی بودن آذربایجان غربی، ادامه داد: آذربایجان غربی با ۹۶۷ کیلومتر مرز مشترک با کشورهای همسایه به عنوان پایانه صادرات کشور به سایر کشورهای منطقه مطرح است.

روحانی اذعان داشت: دولت یازدهم متعهد است که روابط مرزی آذربایجان غربی از مرز تمرچین، بازرگان و رازی را رونق اقتصادی داده و برای صادرات کشاورزی در این استان تشویق‌های لازم انجام دهد.

وی اعلام کرد: محصولات زراعی استان که شامل ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن است، قابلیت بزرگی برای احیای صنعت کشاورزی شناخته شده است.

روحانی اظهار داشت: برای توسعه کشاورزی و برنامه‌‌های اجرایی مهار آب‌های سطحی برای سال ۹۵ و ۹۶ در بخش کشاورزی ۵۸۰ میلیارد تومان اختصاص خواهیم داد که با این میزان اعتبار ۱۲ هزار اشتغال مستقیم و هزاران اشتغال غیرمستقیم در این استان به وجود خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: با این میزان اعتبار شاهد افزایش ۲۰۰ هزار تنی محصولات کشاورزی در این استان خواهیم بود و در این راستا ۱۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آبی و دیمی مستعد این استان به سیستم نوین و مدرن تبدیل خواهد شد.

*۱۷ دستگاه اجرایی کشور درگیر مباحث احیای دریاچه ارومیه هستند

رئیس‌جمهور ادامه داد: اولین مصوبه دولت یازدهم در خصوص احیای دریاچه ارومیه بود، به طوری‌که در اولین جلسه دولت یازدهم موضع احیای دریاچه ارومیه را مطرح کردیم که دریاچه ارومیه به عنوان نگین آذربایجان غربی است.

روحانی گفت: اگر شرایط سال‌های گذشته در خصوص دریاچه ارومیه ادامه داشت و برنامه‌های مدون دولت اجرا نمی‌شد، امروز آب دریاچه ارومیه ۱۲۰ سانتی‌متر کاهش می‌یافت.

وی تصریح کرد: شرایط بحرانی دریاچه ارومیه ۱۴ میلیون نفر از جمعیت استان آذربایجان غربی را مورد مخاطره قرار می‌داد و امروز دریاچه ارومیه به همت مردم و مسؤولان ۱۰ سانتی‌متر نسبت به سال ۱۳۹۲ افزایش یافته و تلاش ما این است که برای تثبیت این میزان آب تلاش کنیم.

رئیس‌جمهور افزود: ۱۷ دستگاه اجرایی کشور درگیر مباحث احیای دریاچه ارومیه هستند و مسؤولیت دارند، علاوه بر این، دستگاه‌‌های اجرایی، دانشگاه‌‌ها و سازمان‌های مردمنهاد نیز ما را یاری می‌رسانند.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز بر این باور رسیده‌ایم که دریاچه ارومیه آباد و احیا خواهد شد و احیای دریاچه ارومیه به همت مردم غیور آذربایجان غربی بوده و امروز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته شش سانتی‌متر افزایش یافته است.

وی گفت: ایران روز به روز آبادتر خواهد شد و در این سفر دو طرح بزرگ صنعتی و پتروشیمی را افتتاح خواهیم کرد و ده‌ها طرح عمرانی در دو روز حضور در استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

*آذربایجان غربی را استان امنیتی تلقی نکنید

رئیس جمهور با بیان اینکه آذربایجان غربی استانی امنیتی نیست، اذعان داشت: نباید استان آذربایجان غربی را استانی امنیتی تلقی کنیم و باید بدانیم که امنیت کشور در سایه توسعه ایجاد خواهد شد و هم‌اکنون شاهد وحدت و اتحاد در این سرزمین هستیم.

روحانی با اشاره به وحدت بین مردم آذربایجان غربی، اذعان داشت: روزبه‌روز افزایش این اتحاد را در استان خواهیم دید و این اتحاد زیر سایه پرچم ولایت فقیه و رهبری محقق شده است.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=324630
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,782 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی