منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۰۲
شناسه خبر: 323048
گروه :خبر
1973774
 

معاون سازمان حفاظت ازمحیط زیست کشور؛

نمایشگاه سالانه صنایع دستی فرصتی برای توسعه صنایع دستی است

در مباحث تجارت جهانی بحث نمایشگاه ها و برگزاری انواع نمایشگاه های داخلی و خارجی و حتی نمایشگاه های مجازی مبحث بسیارمهمی است و در این راستا نمایشگاه ملی ومنطقه ای برای عرضه، مذاکره، مبادله اطلاعات و محصولات است و از این فرصت ها برای ایجاد رشد و توسعه باید به خوبی استفاده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد مجابی معاون سازمان حفاظت ازمحیط زیست کشور در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره براهمیت برگزاری نمایشگاه سالانه صنایع دستی در خرداد ماه هرسال گفت: یکی از محصولات فرهنگی افتخارآفرین ما در ایران، صنایع دستی است.در هرجای دنیا وقتی نام ایران می آید صنایع دستی ایرانی نیز به ذهن ها می رسد و این خود نمونه ای بارزاز اهمیت صنایع دستی اصیل ایرانی در دنیاست که می تواند زمینه معرفی و آشنایی بهتر و موثرتری با فرهنگ و هنر ایران را فراهم آورد.

 

وی در ادامه افزود: آنچه که در راستای توجه به صنایع دستی مهم است، این است که ما در فرهنگ ایران همراهی با محیط زیست را بسیار داشته ایم، و اگر توجه کرده باشید خواهید دید که در صنایع دستی همواره بر این امر توجه شده است. به عنوان نمونه رنگی که در فرش یا گلیم ایران به کار برده می شود همواره گیاهی است و حتی بسیاری از موارد دیگر مواد اولیه استفاده شده در صنایع دستی ایرانی کاملا طبیعی بوده و در راستای حفاظت از محیط زیست است.

 

معاون توسعه مدیریت،حقوقی وامورمجلس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور تاکید کرد: امروزه باید مراقب بود و دقت داشت که با رشد و پیشرفت تکنولوژی این همراستایی و جایگاه بسیار خوب صنایع دستی دستخوش چالش نشود. و همواره در تولید صنایع دستی از آن وجه حفاظت وهمراهی با محیط زیست دور نشویم. چراکه این هنر صنعت اصیل ایرانی، صنعتی سبز و حامی محیط زیست است.

 

وی درادامه با اشاره به اهمیت مقوله تجارت جهانی بیان کرد: در مارکتینگ یا مباحث تجارت جهانی بحث نمایشگاه ها و برگزاری انواع نمایشگاه های داخلی و خارجی و حتی نمایشگاه های مجازی بسیار مهم است و نمایشگاه ملی و منطقه ای برای عرضه، مذاکره، مبادله اطلاعات و محصولات که از این فرصت ها برای ایجاد رشد و توسعه باید به خوبی استفاده کرد.

 

وی در پایان سخنانش یادآور شد: از برگزاری چنین نمایشگاهی بسیار خوشحالیم و امیدواریم که نمایشگاه سالانه صنایع دستی که به همت معاونت صنایع دستی برپا می شود به خوبی و با موفقیت برگزار شود و در آن به حوزه محیط زیست هم پرداخته شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر