منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۲
شناسه خبر: 316018
گروه :خبر
13950217000396_PhotoA

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها همه کسانی را که اشغالگری را نمی‌پذیرند، هدف قرار می‌دهند در سخنرانی خود سوریه را محور اصلی حمایت از مقاومت عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان امروز جمعه در جریان جشن هیئت حمایت از مقاومت اسلامی به بررسی تحولات سیاسی جاری در منطقه خاورمیانه پرداخت.

 نصرالله  در آغاز سخنرانی خود روز مبعث رسول اکرم (ص) را تبریک گفت و از همه کسانی که در این هیئت فعالیت می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.

شبکه خبری «المنار» به نقل از نصرالله گزارش داد که مقاومت به همان صورت خود باقی خواهد ماند.

جهان اسلام توجهی به اشغالگری صهیونیست‌ها ندارند

وی با اشاره به حملات اخیر به نوار غزه و شهادت شماری از افراد غیر نظامیان در این منطقه تصریح کرد که بیشتر جهان اسلام به امور دیگری مشغول هستند و به اشغالگری رژیم صهیونیستی توجهی ندارد.

نصرالله با بیان اینکه تا زمانی که پروژه صهیونیست‌ها وجود دارد و کسانی وجود دارند که اشغالگری را نمی‌پذیرند این افراد در دایره حملات صهیونیست‌ها قرار دارند.

با وجود تجاوزات فراوان، مقاومت با اراده و ایمان بیشتری وارد نبردها می‌شود

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه تصریح کرد، طی سال‌های گذشته با وجود همه تجاوزاتی که صورت گرفت از ترور رهبران مقاومت تا جنگ‌های نظامی علیه لبنان و فلسطین، مقاومت اما با اراده و ایمان بیشتری وارد نبردها می‌شوند.

تصمیم اسرائیل برای شکستن کمر مقاومت پس از جنگ 6 روزه

وی با اشاره به اینکه از زمان جنگ 6 روزه، اسرائیل به این نتیجه رسید که باید کمر مقاومت را بشکند، اظهار داشت، از این روی صهیونیست‌ها محیط مناسب مقاومت را هدف قرار داد؛ البته برخی افراد فرزندان خود را به مقاومت می‌دهند و از آن حمایت می‌کنند که در واقع این مسئله شرط پیروزی و تداوم مقاومت است.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی سعی دارد نیروهای مقاومت را برای تضعیف آن هدف قرار دهد گفت: «دشمن از نظر مالی و قطع منابع [حمایتی] قصد دارد مقاومت را هدف قرار دهد و برخی نیز به این شرایط تن می‌دهند».

 عربستان امروز پرچمدار حمله به مقاومت است

نصرالله با بیان اینکه دشمن صهیونیستی در جهان عرب کسانی را یافته است که بستر مقاومت را هدف قرار دهند اظهار داشت: «برخی ما را به تروریسم متهم می‌کنند. در واقع آنها خودشان تروریست هستند… امروزه عربستان پرچم حمله به مقاومت را با خود حمل می‌کند».

انتقاد از تروریستی خواندن حزب الله در اتحادیه عرب و شواری همکاری خلیج فارس

وی ضمن انتقاد از تروریستی خواندن برخی از اقدامات حزب الله در استانبول تأکید کرد: اتحادیه عرب و شواری همکاری [کشورهای عربی حاشیه] خلیج [فارس] برای حمله به ما لیست تروریسم تهیه کردند. البته ما انتظار چنین مسئله‌ای را داشتیم…ولی از سال 1982 تا کنون شرایط دشوارتری داشتیم».

حزب الله در بهترین شرایط قرار دارد/ایران موضع حمایتی از مقاومت دارد

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه این جنبش در حال حاضر در بهترین وضعیت خود قرار دارد گفت: فشارها به کشورهایی که از مقاومت حمایت می‌کنند افزایش خواهد یافت. جمهوری اسلامی ایران از رهگذر مواضع امام خامنه‌ای و همه مسئولان موضعشان حمایت قاطع و نهایی از مقاومت است. همان گونه که امام خامنه‌ای از ما حمایت مادی و معنوی دارد ما نیز به او ما می‌گوییم که فارغ البال باشد… ما همچنین از مواضع حمایتی عراق، تونس، الجزایر و تونس و همه کسانی که از مقاومت حمایت می‌کنند تشکر می‌کنیم».

اعطای جزایر مصری به سعودی‌ها دریچه‌ای برای هماهنگی علنی با اسرائیل است

نصرالله با اشاره به دیدارهای علنی «ترکی الفیصل» شاهزاده سعودی با مسئولان رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «برخی از نقاب‌ها برداشته شده است. عربستان به این مسئله [دیدار با صهیونیست‌ها] ادامه می‌دهد و مقدمات توسعه روابط میان آنها فراهم شده است. در واقع اعطای دو جزیره مصری به عربستان سعودی دریچه‌ای برای هماهنگی علنی با اسرائیل است…عربستان مسئول شکست آتش‌بس در سوریه به ویژه در ریف جنوبی حلب است… شروط عربستان در مذاکرات صلح یمن در کویت در واقع با هدف شکست آن صورت می‌گیرد».

با حضور عربستان، مذاکرات یمن و سوریه به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید

وی با بیان اینکه عربستان ماه‌هاست که از جیره‌خواران خود حمایت می‌کند و منتظر انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست تا تحریکات خود را افزایش دهد گفت: «در سایه این کینه [عربستان] ظاهرا این مذاکرات به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید؛ زیرا کسانی که در سوریه و یمن جنگیدند آماده نیستند تسلیم گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده شوند که تحت حمایت عربستان هستند… هر چند در عرصه بین‌الملل تلاش‌هایی برای این مذاکرات وجود دارد، ولی عربستان جنگ خود را در سوریه و یمن تکمیل می‌کند. آیا در صورتی که قدرت به معارضان برسد خواهند توانست از دمشق در برابر حملات داعش و النصره حمایت کنند؟».

لزوم مشارکت همه اقشار لبنان در انتخابات این کشور

دبیر کل حزب الله لبنان درباره تحولات داخلی لبنان با اشاره به اینکه هیچ اتفاق تازه‌ای در طرح ریاست جمهوری رخ نداده است، گفت: «هر روز می‌شنویم که حزب الله مسئول [عدم انتخاب رئیس جمهور] است. پیشتر پاسخ این مسئله را داده‌ایم و قصد نداریم با هیچکس درگیر شویم… اما درباره انتخابات شورای شهر باید گفت که اهمیت این مسئله بر همگان مشخص است. ما نیز به این مسئله توجه و بر مشارکت فعال تأکید داریم».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است