منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۷
شناسه خبر: 315293
گروه :خبر
740968

این روزنامه تصریح کرد این توافقنامه به دلیل اختلاف ریشه ای اوباما و نتنیاهو در نزدیکی سیاست آمریکا در خاورمیانه به ایران بعد از توافقنامه هسته ای، متوقف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ روزنامه “الدستور” نوشت؛ روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد اوباما به نتینیاهو پیشنهاد بزرگترین کمک نظامی آمریکا به اسرائیل در تاریخ دو کشور را داد. اما بین رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اسرائیل بر سر نوع اسلحه تقدیم شده به اسرائیل اختلاف بوجود آمد. بعضی از مسئولان پنتاگون اعلام کردند اسرائیلی ها خواستار قرارداد بزرگتری هستند که میزان آن به مدت 10 سال و به مقدار 40 میلیارد دلار آمریکا باشد.

این روزنامه تصریح کرد این توافقنامه به دلیل اختلاف ریشه ای اوباما و نتنیاهو در نزدیکی سیاست آمریکا در خاورمیانه به ایران بعد از توافقنامه هسته ای، متوقف شده است. نیویورک تایمز همچنین تاکید کرد: درحالی که اوباما در پایان مدت ریاست جمهوری خود تلاش می کند تا به عنوان اولین رئیس جمهور آمریکا باشد که قراردادی با این حجم با اسرائیل بسته است، اما نتنیاهو اعتقاد دارد می توان با رئیس جمهوری بعدی آمریکا قرارداد بهتری امضا کند.

روزنامه یاد شده در پایان تصریح می کند: اسرائیل تنها کشوری است که از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون کمک های عظیم و مداوم آمریکا شامل آن می شود، زیرا ایالات متحده اعتقاد دارد به دلیل کوچک بودن حجم اسرائیل و محدود بودن امکانات آن، باید برتری این کشور را نسبت به همسایگانش حفظ کرد، به همین دلیل نیازمند تکنولوژی و آموزش مداوم برای رویارویی با تهدیدات است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی