منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۸
شناسه خبر: 315024
گروه :خبر
13950215000338_PhotoA

آتش‌سوزی گسترده، اطراف خانه‌های شهری در شمال «آلبرتا» کانادا را فراگرفته باران خاکستر روی ساکنان این شهر ریزش کرده است و شهروندان تخلیه شهر را آغاز کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تقریبا تمام شهروندان شهری در شمال «آلبرتا» کانادا مجبور به ترک منازل خود و تخلیه شهر شدند زیرا آتش‌سوزی که با وزش بادهای سهمگین تشدید شده است، خانه‌های اطراف شمال آلبرتا را فراگرفته است و موجب شده است باران خاکستر بر سر مردم این منطقه فرودآید.

روزنامه انگلیسی «گاردین» گزارش کرد، مقامات شهر «فورت مک موری» به شهروندان این منطقه دستور تخلیه منازل را داده‌اند.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که تقریباً هیچ‌کس در این آتش‌سوزی زخمی نشده است اما برخی از منازل کاملاً تخریب شده است.

طبق این گزارش، بیش از یکصد آتش‌نشان‌ استانی و محلی در تلاش هستند تا شعله‌های آتش را خاموش کنند و بالگردها و هواپیماهایی برای پاشیدن آب و بازدارنده‌های آتش به کار گرفته شده است.

جاده اصلی به سمت فورت مک موری در ورودی جنوبی شهر مسدود شده است زیرا شعله‌های آتش به سمت جاده کشیده شده است.

تصاویری که بر روی توییتر قرار گرفته شده است، خطوط طولانی ترافیک را نشان می‌دهند و آسمان شهر بر اثر شدت دودهای پراکنده در هوا، تیره شده است.

فورت مک موری مرکز منطقه شن‌های نفتی آلبرتا است و طبق آمار سرشماری سال 2011، جمعیتی بالغ بر 61 هزار نفر دارد.

طبق این گزارش، دمای بالای هوا به همراه شرایط جوی خشک موجب شده است که جنگ شمالی در اکثر آلبرتا به یک انبار باروت تبدیل شود. تهدید آتش‌سوزی از بسیار بالا به شدید متغیر است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است