منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۵۷
شناسه خبر: 307439
گروه :خبر
13941127000876_PhotoA

دولت آل خلیفه در روزهای اخیر فشار بر روی علمای شیعه و بزرگان انقلابی را افزایش داده و چندین تن را بازداشت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دولت بحرین، روز گذشته (یکشنبه) «شیخ محمد المنسی» از علمای شیعه بحرینی را به اتهام تحریک مردم، بازداشت کرد. پس از این اتفاق جمعیت الوفاق با صدور بیانیه‌ای این اقدام دولت را محکوم و آن را در راستای فشار بر علمای شیعه بحرین و در تنگنا قرار دادن آن‌ها دانست.

 امروز (دوشنبه) «خلیل المرزوق» و « عبدالجلیل خلیل» دو تن از رهبران جمعیت الوفاق را نیز برای بازجویی به اداره پلیس فراخوانده شدند.

در همین حال، فشارها بر روی ائمه جماعات و علمای بحرینی افزایش یافته است؛ به طوریکه علمای بزرگ بحرینی امروز در بیانیه‌ای نسبت به اقدامات دولت علیه علما ابراز نگرانی کرده و تأکید کردند که این اقدامات در راستای جلوگیری از انجام وظیفه شرعی آن‌هاست.

از روز گذشته (یکشنبه) که یکی از مأموران بحرینی در روستای کرباباد بر اثر اصابت کوکتل مولوتوف کشته شد، تدابیر امنیتی شدیدتر شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند