منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵
شناسه خبر: 305794
گروه :خبر
13931211000838_PhotoA

رایزن نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل رژیم صهیونیستی را بزرگ‌ترین حامی تروریسم و عربستان را مبدأ و منشأ تروریسم، افراط‌گرایی و ایدئولوژی تکفیری دانست که در قلب همه عملیات تروریستی اخیر قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سفرای رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی  دیروز پنجشنبه در نشست عمومی شورای امنیت سازمان ملل با موضوع تهدید صلح و امنیت بین‌المللی در نتیجه اعمال تروریستی، علیه جمهوری اسلامی ایران همصدا شده و اتهامات تکراری خود علیه ایران را مطرح کردند که هر کدام پاسخ خود را از رایزن نمایندگی دائم کشورمان شنیدند.

براساس این گزارش، جواد صفایی رایزن نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به اتهامات بی اساس و تکراری نماینده رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران، ضمن رد این ادعاها اظهار داشت: رژیم صهیونیستی خود بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و از ابتدای پیدایش، ماهیت تروریستی داشته و مسئول ترور هزاران نفر از مخالفان خود از جمله 17 هزار نفر ایرانی و به ویژه دانشمندان هسته‌ای ایران است. به علاوه اشغالگری اسرائیل علیه فلسطینیان بارزترین شکل تروریسم بوده که به مدت بیش از شش دهه ادامه داشته است و بنابراین، نماینده این رژیم آخرین کسی است که می‌تواند در مبارزه با تروریسم سخن سرایی کند.

*عربستان مبداء و منشاء تروریسم و افراط‌گرایی

به گزارش فارس، صفایی همچنین در پاسخ به نماینده عربستان سعودی نیز گفت: طرح اتهامات علیه ایران تلاشی بیهوده برای منحرف ساختن توجه بین‌المللی از عربستان سعودی به عنوان مبداء و منشاء تروریسم، افراط گرایی و ایدئولوژی تکفیری است که در قلب همه عملیات تروریستی اخیر قرار دارد و به عنوان خطرناکترین و مخرب‌ترین عامل در خاورمیانه و سراسر دنیا عمل می‌کند و به جنگ‌های فرقه‌ای دامن می‌زند.

وی افزود: اتهام بی ثبات کردن منطقه نیز بیش از هر کشوری، متوجه سعودی‌ها است که در تهاجم به دو کشور در سال‌های اخیر و مقابله نظامی با مردم این کشورها سرشت خود را به نمایش گذاشته‌اند. تهاجم نظامی به یمن و پیامدهای انسانی آن نمونه روشنی از تلاش سعودی برای تحمیل اراده خود بر مردم کشورهای دیگر است.

عضو نمایندگی دائم کشورمان در پایان گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران در همه جبهه‌های مبارزه با تروریسم حضور فعالانه داشته و مرزهای خود را به روی کلیه فعالیت‌های تروریستی بسته نگاه داشته است و به مبارزه قاطعانه خود با تهدیدهای تروریستی ادامه می‌دهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان