منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۵
شناسه خبر: 304069
گروه :خبر
hormoz

این اولین بار نیست که اوباما در هفته های اخیر درباره لیبی و مداخله تحت رهبری ناتو در آن کشور سخن می گوید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  راه داناباراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفت که بدترین اشتباه دوران ریاست جمهوری او فقدان برنامه ریزی برای دوره پس از سرنگونی معمر قذافی در لیبی بود.

 اوباما در گفت وگویی با شبکه خبری «فاکس نیوز» که روز یکشنبه پخش شد درباره اینکه اشتباه بزرگ ریاست جمهوری او چه بود ، گفت: برنامه ریزی نکردن برای روز پس از مداخله در لیبی که این (مداخله) البته به گمان من کار درستی بود .

این اولین بار نیست که اوباما در هفته های اخیر درباره لیبی و مداخله تحت رهبری ناتو در آن کشور سخن می گوید. اوباما ماه گذشته به خبرنگار نشریه «آتلانتیک» گفته بود که پس از عملیات نظامی در لیبی، یک رشته از مسائل دیگر موجب انحراف توجه «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس از این موضوع شد.

اوباما هرچند که از مداخله در لیبی دفاع می کند اما وضعیت فعلی این کشور را افتضاح می داند.
یکی از سخنگویان شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه ای که برای سی ان ان ارسال کرد ، درصدد توضیح اظهارات اوباما و توضیح این مطلب بر آمد که ائتلاف بین آمریکا و انگلیس همچنان قوی است.

«ند پرایس» سخنگوی شورای امنیت ملی در این بیانیه گفت: کامرون نخست وزیر انگلیس از شریکان نزدیک رئیس جمهوری بوده و ما کمک های انگلیس در خصوص اهداف مشترک امنیت ملی و سیاست خارجی دو کشور که بازتاب رابطه ضروری و ویژه ما است را ارج می نهیم.

پرایس افزود: انگلیس تلاش خود در زمینه یک رشته از موضوعات از جمله فشار بر کشورهای عضو ناتو برای افزایش هزینه های دفاعی را تشدید کرده است.

اوباما پیش از این در ماه سپتامبر در سخنرانی خود در سازمان ملل نیز از مداخله در لیبی انتقاد کرده و گفته بود: ائتلاف ما می توانست و باید برای پر کردن خلا به جا مانده در لیبی کار بیشتری انجام دهد.
اوباما در گفت وگوی روز یکشنبه همچینن گفت که «نجات اقتصاد آمریکا از رکود شدید در پی بحران مالی سال 2008» بزرگترین دستاورد کاخ سفید در دوران او بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است