منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۹
شناسه خبر: 303258
گروه :خبر
706258

مشاوره نماینده ولی فقیه در سپاه کشور گفت: طرح برنامه موشکی ایران و مذاکره در این خصوص، نوعی حماقت از سوی غربی ها و خواسته ای ابلهانه ای است چرا که جمهوری اسلامی ایران اساساً در این موضوع ورود پیدا نمی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ سردار یدالله جوانی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه امریکا مبنی بر آمادگی برای همکاری با ایران در حل موضوع آزمایش‌های موشکی گفت: در هفته های اخیر شاهد مجموعه ای از تبلیغات غربی ها  علیه برنامه  توان موشکی ایران بوده ایم  و هجمه این تبلیغات  پس از آزمایشات  اخیر توان موشکی و  برپایی رزمایش اقتدار ولایت افزایش پیدا کرده است.

طرح موضوع مذاکره در برنامه موشکی ایران حماقت آمریکایی ها و خواسته ای ابلهانه است

مشاوره نماینده ولی فقیه در سپاه کشور درخصوص هدف اصلی وراهبرد آمریکا از این جنجال ها و فضاسازی ها گفت: آنها تلاش می کنند بتوانند جمهوری اسلامی ایران را وادار کنند تا به نوعی وارد مذاکرات موشکی با غرب شود؛ اما ما می بینیم که جمهوری اسلامی از مدت ها قبل رسماً اعلام کرده است موضوع مذاکرات ایران و غرب از از مسائل هسته ای فراتر نخواهد رفت و تحت هیچ گونه شرایطی در مسائل دفاعی و موشکی با آمریکا مذاکره نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: امریکایی ها تصور می کنند همانطور که در بحث هسته ای موفق شدند محدودیت هایی علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کنند، می توانند با تحریم ها و تهدیدها فضایی برای مذاکره و ایجاد محدودیت روی برنامه موشکی ایران وضع کنند.

سردار جوانی اذعان داشت: مقام معظم رهبری در این راستا از قبل سیاست های  کلان نظام جمهوری اسلامی را مشخص کردند  و به این نکته تأکید داشتند که طرح برنامه موشکی ایران و مذاکره در این خصوص، نوعی حماقت از سوی غربی ها و خواسته ای ابلهانه ای است چرا که  جمهوری اسلامی ایران  اساساً در این موضوع ورود پیدا نمی کند.

غرب تلاش می کند گشایش اقتصادی برای ایران را مشروط به محدودیت برنامه موشکی کند

وی با بیان اینکه نه تنها ایران بلکه هیچ ملت مقتدر و توانمندی برروی ابزارهای دفاعی خود با دشمنان مذاکره و معامله نمی کند، ابراز کرد: تصور غربی ها این است که برخی احزاب و گروه هایی که در ایران هستند، ممکن است به نوعی زمینه های داخلی را برای پذیرش مذاکره فراهم کنند و با چنین برآوردی از شرایط داخلی ایران، تلاش  می کنند تحریم های جدیدی را وضع و به نوعی گشایش ها اقتصادی را برای ملت ایران مشروط بر محدود کردن برنامه موشکی جمهوری اسلامی کنند.

معاون سابق سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: ملت ما آگاه و هوشمند است و به درستی می داند اگر جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته ای وارد مذاکره شد به این دلیل بود که ماهیت منازعه را می طلبید چرا که غربی ها مدعی بودند ایران به دنبال ساخت سلاح هسته ای است اما جمهوری اسلامی اذعان می کرد که هدف از برنامه دسترسی به چرخه سوخت  استفاده از انرژی هسته ای، رسیدن به سلاح های صلح آمیز می باشد.

توان دفاعی ایران کارآمدی خود را در مذاکرات هسته ای نشان داد

وی افزود: برای اینکه مشخص شود ادعای غربی ها ادعای درستی نیست، ایران سیاست مذاکره را انتخاب کرد و دراین مسیر  حاضر شد؛ زمانی اصل غنی سازی را برای جمهوری اسلامی  پذیرفتند که برای دوره ای محدودیت هایی را برای برنامه های خود اعمال کنند اما این موضوع  در خصوص موشکی کاملا متفاوت است و این برنامه کاملا جنبه دفاعی دارد.

سردار جوانی بیان کرد: آنها نیز به دنبال این هستند که با محدود کردن برنامه موشکی، قدرت ایران را در دفاع از خود محدود کند و جمهوری اسلامی ایران نیز رسما اعلام کرده است که  تن به چنین خواسته ای نخواهد داد و برنامه موشکی جنبه دفاعی دارد که این برنامه کارامدی خود را در مذاکرات هسته ای نشان داد.

مشاوره نماینده ولی فقیه در سپاه کشور عنوان کرد: اگر همین توان و قدرت موشکی جمهوری اسلامی نبود قطعا ما نمی توانستیم اراده خودمان  را مبنی بر داشتن چرخه سوخت بر غربی ها  تحمیل بکنیم.

وضع تحریم های جدید به بهانه توان موشکی ایران نقض آشکار برجام است

وی در ادامه تصریح کرد: اگر به عقب نگاه کنیم مشخص می شود که غربی ها و به طور مشخص آمریکایی ها به هیچ عنوان علاقه ای نداشتند که ملت ایران از دانش و فناوری هسته ای و  چرخه سوخت برخوردار باشد وحتی اگر قادر بودند تأسیسات هسته ای را بمباران می کردند؛ اما  زمانی که دیدند که ایران قدرت دفاع از خود را دارد و هر نوع اقدام نظامی راعلیه تأسیات هسته ای با پاسخ قاطع و  کوبنده مواجه می شود، از اقدام نظامی صرف نظر کرده و مجبور شدند چرخه سوخت را برای مردم ایران بپذیرند.

سردار جوانی ابراز کرد: در حال حاضر نیز تمرکز غرب بر تضعیف قدرت دفاعی ایران است و این جنجال ها نیز با این هدف صورت می گیرد اما ملت ایران نیز هوشمندی لازم  را دارد که  تحت هیچ شرایطی به بازی مذاکره در بحث  موشکی وارد نشود.

مشاوره نماینده ولی فقیه در سپاه کشور خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی ها بخواهند تحریم هایی به بهانه برنامه موشکی ایران در نظر بگیرند به معنای نقض برجام می باشد و ایران باید در مقابل نقض برجام در مقابل غرب عکس العمل لازم را نشان بدهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی