منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۵
شناسه خبر: 302889
گروه :خبر
13950120000106_PhotoA

سفیر ایران در رم اعلام کرد: نخست وزیر ایتالیا را در سفر دو روزه به ایران هیأت ۱۲۰ نفره از صاحبان صنایع، مدیران بانک‌ها و بیمه‌ها را همراهی می‌کند و ضمن رایزنی با مقامات عالیرتبه کشورمان از اصفهان هم دیدن خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جهانبخش مظفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در رم در آستانه سفر ماتئو رنتزی نخست‌وزیر ایتالیا به تهران به تشریح برنامه‌های این سفر دو روزه پرداخت.

وی با اشاره به سفر دو روزه نخست‌وزیر ایتالیا طی روزهای 24 و 25 فروردین ماه عنوان کرد: نخست‌وزیر ایتالیا را که در این سفر یک هیأت 120 نفره از صاحبان صنایع، مدیران بانک‌ها و بیمه‌ها و از جمله رئیس شرکت بیمه ساچه و … همراهی می‌کند 24 فروردین در تهران با مقامات عالی‌رتبه کشورمان از جمله حسن روحانی رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، علی‌ لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و برخی مقامات دیگر دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

سفیر ایران همچنین گفت که هیأت رسمی همراه نخست‌وزیر ایتالیا شامل وزرای علوم و صنایع نیز در این سفر با همتایان خود دیدار و راه‌های گسترش مناسبات دوجانبه را بررسی می‌کنند.

وی افزود: نخست‌وزیر ایتالیا 25 فروردین ماه نیز به اصفهان سفر و از این شهر بازدید خواهد کرد.

مظفری از برگزاری یک همایش اقتصادی با حضور اعضای هیأت اقتصادی همراه نخست‌وزیر ایتالیا با همتایان ایرانی و رایزنی‌های دوجانبه بین هیأت‌های اقتصادی دو کشور خبر داد و افزود: در سفر نخست‌وزیر ایتالیا بر دستاوردهای سفر اخیر رئیس جمهوری کشورمان به رم و سرعت بخشی به روند اجرایی ٢٨ یادداشت تفاهم امضا شده تأکید خواهد شد.

وی با بیان اینکه در فاصله زمانی سفر حسن روحانی به رم تا سفر نخست‌وزیر ایتالیا به تهران کارهای زیادی در راستای اجرایی کردن این یادداشت تفاهم‌ها صورت گرفته، اظهار داشت: نتایج خوبی در این زمینه حاصل شده است.

مظفری همچنین گفت که در سفر نخست‌وزیر ایتالیا یادداشت تفاهم‌هایی در زمینه‌های علمی و فناوری، توریسم، محیط زیست، راه‌آهن و … در دستور کار دو کشور قرار دارد.

مشروح این گفت‌وگو طی روزهای آینده منتشر می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی