منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۴
شناسه خبر: 302849
گروه :خبر
hormoz

اسرائیل برای مقابله با حزب الله در مناطق شمالی خود دیوار احداث می کند. اسرائیل با بنای این دیوار خود را زندانی می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: اسرائیل برای مقابله با حزب الله در مناطق شمالی خود دیوار احداث می کند.

به گزارش این شبکه،نظامیان اشغالگر اسرائیلی به احداث دیوار سیمانی در نزدیکی شهر عدیسه در جنوب لبنان ادامه می دهند. تدابیر شدید امنیتی اسرائیل در این منطقه بیانگر نگرانی شهرک نشینیان شمالی این رژیم است. آیا این دیوارها می تواند خطر را از اسرائیل دور کند؟

زهر دیرانی گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه افزود: اسرائیل با بنای این دیوار خود را زندانی می کند. نظامیان اشغالگر اسرائیل مشغول احداث دیوار سیمانی حائلی در نزدیکی شهرک عدیسه در جنوب لبنان هستند. اسرائیلی ها می گویند هدف از ساخت این دیوار برای مقابله با نفوذ عناصر حزب الله به شهرک های شمال اسرائیل است. این گونه اقدامات اسرائیل بیانگر افزایش نگرانی های این رژیم از مناطق مرزی لبنان است. الکس فیشمن کارشناس اسرائیلی با اشاره به احداث این دیوار تاکید کرد اسرائیل خود را ورای این دیوار زندانی کرده و وحشت زده ورای مواضع دفاعی پنهان شده است.

به نظر می رسد نظامیان اسرائیلی تهدیدات چهار سال پیش سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان را درباره درگیری ها در الجلیل از یاد نبرده اند. تهدیدات اخیر وی درباره حمله به تاسیسات راهبردی اسرائیل، نگرانی های این رژیم را تشدید کرده است. اسرائیلی ها به خوبی می دانند در هر گونه جنگ آینده با اسرائیل، مناطق شمالی این رژیم آوردگاه این نبرد خواهد بود، نبردی که هزینه های سنگینی برای اسرائیل به همراه خواهد داشت. شهرک نشینیان اسرائیل بیش از مقامات این رژیم به این مسئله واقف هستند که تهدیدات دبیر کل حزب الله لبنان تنها یک حرف نیست.

نظامی صهیونیست گفت: هدف ما از احداث این دیوار برای ایجاد موانع و استحاکامات دفاعی در همه نقاط الجلیل است. ما با این اقدامات می خواهیم خود را برای جنگ آینده جهت مقابله با حزب الله آماده کنیم.
شهروند صهیونیست گفت: من از اوضاع امنیتی منطقه به شدت نگرانم. ممکن است نیروهای حزب الله هر لحظه وارد خانه های ما شوند. باید اسرائیل این دیوار را کامل کند تا اندکی از نگرانی های ما کاسته شود.

شهروند صهیونیست گفت: در مکان به شدت ناامنی زندگی می کنیم. نگرانی های زیادی در مناطق مرزی داریم. تنها خوب نیست که فقط این دیوار ساخته شود بلکه باید نظامیان اسرائیلی به شدت تحرکات نیروهای حزب الله را زیر نظر داشته باشند.

گزارشگر این شبکه افزود: احداث این دیوارها نشان می دهد راهبرد اسرائیل تغییر کرده است. زمانی راهبرد اسرائیل این بود که تنها این رژیم تصمیم جنگ را در اختیار داشت و جنگ را به زمین دشمن می کشاند ولی امروز این رژیم با احداث این دیوارها تدابیر دفاعی برای حمایت از امنیت و شهرک نشینان خود اتخاذ کرده است. موشه یعلون وزیر جنگ اسرائیل پیش از این تاکید کرده بود نیروهای حزب الله نیازی به تونل ندارند چرا که ماهیت مناطق شمالی به حزب الله اجازه ورود به این مناطق را می دهد بدون این که نظامیان اسرائیلی ورود این نیروها را احساس کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی