منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۹
شناسه خبر: 302659
گروه :خبر
hormoz

وزیر امور خارجه روسیه در دیدار ظریف ضمن تاکید مجدد بر حمایت کشورش از عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای گفت: رئیس‌جمهور روسیه دستور رفع تحریم‌های بانکی علیه ایران را صادر کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که برای شرکت در نخستین اجلاس سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و آذربایجان در باکو حضور دارد، در حاشیه این نشست با سرگئی لاورف وزیر امور خارجه روسیه دیدار و در خصوص همکاری‌های 2 کشور در زمینه‌های مختلف و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و رایزنی کرد.

ظریف با اشاره به روابط رو به گسترش ایران و روسیه، بر ضرورت افزایش همکاری‌های بانکی و کنسولی برای تسهیل همکاری‌ها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در زمینه گسترش همکاری‌های اقتصادی و کاهش تعرفه‌ها و تسهیل مقررات گمرگی پیشرفت‌هایی حاصل شده است، تصریح کرد: توافق 2 کشور در خصوص اجرای کریدور سبز گمرکی حائز اهمیت است، اما هنوز حوزه‌های زیادی برای گسترش همکاری‌ها وجود دارد.

وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار ضمن تاکید مجدد بر حمایت کشورش از عضویت کامل ایران در شانگهای، موافقت روسیه با فاینانس نیروگاه بندرعباس و برقی کردن خط آهن اینچه‌برون گرمسار را اعلام و خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور روسیه دستور رفع تحریم‌های بانکی علیه ایران را صادر کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور