منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹
شناسه خبر: 302355
گروه :خبر
13940409000553_PhotoA

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه کشوری که می‎خواهد در جهان نمونه باشد باید قدرتمند باشد، گفت: کشور قدرتمند هیچگاه جنگ و تجاوز به راه نمی‎اندازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان ظهر امروز در سومین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت در محل سپاه کربلای مازندران، اظهار کرد: بانوان هدایت‌گران جامعه هستند و برای انتقال فرهنگ در جامعه بانوان می‎توانند نقش بسیار اثرگذاری داشته باشند.

وی با اشاره به نقش بسیار اثرگذار مادران شهدا در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: مادران شهدا معلم مادر برای جامعه هستند، به این دلیل که آنها فرزندان قدرتمندی را تحویل جامعه دادند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اسلام دین قدرتمند است و فرد دین‌دار باید قوی و قدرتمند باشد، خاطرنشان کرد: دین باید قدرت‌آفرین باشد و ملاک دین‌داری داشتن قدرت روحی، جسمی، فکری، قدرت بصیرت و تشخیص به‌موقع است.

وی با بیان اینکه امنیت و رفاه در قدرت نصیب کشور و یا انسان می‎شود، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در کشور زندگی مناسبی داشته باشیم باید قدرتمند باشیم، مملکت قدرتمند جنگ و تجاوز انجام نمی‎دهد، دین باید به انسان قدرت بدهد.

پناهیان با اشاره به اقدامات رژیم صهیونیستی برای به چالش کشاندن جوانان کشور، افزود: رژیمی که به قتل و کشتار در جهان مشهور است، برای نحوه لباس پوشیدن جوانان ما اظهار نگرانی می‎کند، آیا می‌شود باور کرد که رژیم کودک‌کش دلش به حال جوانان ما بسوزد.

وی به قدرت روحی و فکری شهدا در دوران دفاع مقدس و پس از آن در بین شهدای حرم نیز اشاره کرد و یادآور شد: به قدرت روحی شهدا رشک می‌بریم چون شهدا مظهر قدرت یک ملت هستند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه شعرا و آهنگ‌سازان برای معرفی عظمت شهدا آثاری را تولید کنند که قدرت شهدا را به‌خوبی بیان می‎کند، ادامه داد: شهدا قبل از اینکه معصوم و مظلوم باشند قدرتمند بودند، کشوری که می‎خواهد در جهان نمونه باشد باید قدرتمند باشد.

وی با اعلام اینکه مسئولان رسانه‌ها در مصاحبه‌هایشان از مادران شهدا بپرسند که چه اقدامی انجام دادند که فرزندان قدرتمند تربیت کردند، افزود: شهدا افرادی بودند که تحقیر در برابر دشمن را نپذیرفتند، قدرت روحی شهدا این بود که از مرگ نترسیدند و تصمیم گرفتند به مرگ فکر کنند.

پناهیان با بیان اینکه شهدا مظهر قدرت جامعه هستند، گفت: ملتی که سرمایه دارد هیچ‌وقت در برابر دشمنان سر فرود نمی‌آورد و این موضوع به تأیید مسئولان کشور آمریکا رسیده است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه مادران شهدا افراد داغدیده و رنجور نیستند، بلکه انسان‌هایی هستند که داغ مقدس دارند، شکوه قلب آنها بالاتر از قله دماوند است، گفت: وقتی قرار است در محفل شهید از اندوه مادران شهید صحبت شود باید از شکوه و عظمت و قدرت آنها نیز حرف زد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است