منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
شناسه خبر: 301763
گروه :خبر
hormoz

مشاور استاندار ایلام و مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ایلام گفت: دو زندانی زن ایلامی مشمول عفو و تخفیف مجازات مقام معظم رهبری شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، کلثوم خلیلوند روز دوشنبه در بازدید از بند نسوان زندان مرکزی ایلام به مناسبت هفته زن اظهار کرد: با موافقت مقام معظم رهبری یکی از این دو زندانی از بند نسوان آزاد شده و مجازات زندانی دیگر نیز کاهش یافت.

وی با ابراز خرسندی از کاهش محسوس و چشمگیر تعداد زندانیان زن بند نسوان ایلام نسبت به سال های گذشته، ابراز امیدواری کرد روزی برسد که هیچ زنی در زندان بسر نبرد.

مشاور استاندار ایلام و مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ایلام گفت: بند نسوان و کانون اصلاح و تربیت بانوان در محل جدید زندان مرکزی ایلام بزودی با حضور مسئولان به بهره برداری می رسد.

خلیلوند با اشاره به تفاهم نامه استانداری ایلام و اداره زندان های استان اظهار کرد: این تفاهم نامه با هدف توانمندسازی زنان و دختران زندانی و خانواده های آنها منعقد شده است.

وی تاکید کرد: در این تفاهم نامه موارد متعددی از جمله حرفه آموزی، بهداشت و سلامت و تحصیل پیش بینی شده و زمینه سازی به منظور حضور بیشتر زنان زندانی در خانه، فراهم کردن تمهیدات برای ایجاد کانون اصلاح و تربیت برای دختران زیر 18 سال و زمینه سازی برای بهره مندی خانواده زنان و دختران زندانی از کمک هزینه های دستگاه های حمایتی از جمله بندهای این تفاهم نامه است.

وی بیان کرد: همچنین با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در خصوص ارائه آموزش های لازم به زنان زندانی و خانواده های بهبود یافته تفاهم نامه ای منعقد شده است.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد طرح های توانمندسازی زنان زندانی و خانواده های آنها از طریق ارائه آموزش و فراگیری مهارت های لازم در حوزه مهارت های دینی و زندگی، شیوه های موثر کنترل خشم، حرفه آموزی و… از اهداف این تفاهم نامه است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است