منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵
شناسه خبر: 351792
گروه :خبر
13910821000177_photol

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان گفت: در شهرستان بشاگرد 30 کلاس درس را در قالب 3 پروژه در دست اجرا داریم که به محض تامین اعتبار تقدیم دانش‌آموزان خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ماشاءالله قاسمی مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده در خصوص تخریب مجتمع آموزشی شهید علم الهدی روستای دستگرد درگاز بخش گوهران شهرستان بشاگرد؛ افزود: در شهرستان بشاگرد 30 کلاس درس را در قالب 3 پروژه در دست اجرا داریم که به محض تامین اعتبار تقدیم دانش آموزان خواهیم کرد که شامل آموزشگاه حیدر آباد درنگ مدو 6 کلاسه ؛ دبیرستان شبانه روزی تیدر 12 کلاسه و مجتمع آموزشی دکتر حسابی سردشت 12 کلاسه است.

وی اظهار کرد: برای مقاوم سازی یا تخریب و باسازی باید در کمیته برنامه ریزی شهرستان بشاگرد به ریاست فرماندار اولویت ها مشخص شود و بصورت مکتوب به اداره کل نوسازی مدارس اعلام شود و اگر در آن شهرستان پروژه نیمه تمام نداشته باشیم و اعتبار لازم تصویب و تخصیص داده شود اداره کل نوسازی مدارس در کمترین زمان ممکن اقدام خواهد کرد.

قاسمی گفت: امسال همزمان با هفته دولت 4 پروژه آموزشی در قالب 20کلاس درس با زیر بنای 1463متر مربع و اعتباری بالغ بر 34میلیارد و 900 میلیون ریال در این شهرستان افتتاح شد.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه با توجه به اینکه مجتمع آموزشی شهید علم الهدی روستای دستگرد درگاز در سال 69 ساخته شده است چرا به این زودی در آستانه تخریب است؟ ؛ تصریح کرد: این مجتمع و مدارس دیگری در بشاگرد بدون نظارت عالیه نوسازی مدارس احداث شده است و مسولیت عواقب آن بر عهده کسانی است که این مدارس را ساخته یا مجوز آن را صادر کرده اند.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان با اشاره به اینکه بخش عمده ای از تخریب ها ناشی از عدم نگهداری و بهره برداری درست از فضاها است ؛ خاطرنشان کرد: در حقیقت مدارسی که بدون نظارت نوسازی مدارس احداث شوند برای دریافت امتیاز آب و برق هم با مشکل روبرو خواهند شد.

قاسمی ادامه داد: فضاهای ساخته شده یکسال تحویل موقت می شود تا بهره بردار ضمن استفاده از آن عیب یابی کند و پیمانکار موظف به رفع عیوب می باشد بعد از تحویل فضا نگهداری آن بر عهده آموزش و پرورش است واعتبار تعمیر و تجهیز مدارس دایر در اختیار آموزش و پرورش است.

وی به اولویت های اعلام شده از سوی شهرستان بشاگرد به اداره کل نوسازی مدارس اشاره کرد و گفت: اولویت های اعلام شده شهرستان بشاگرد ؛ دبستان شهید محسن عباس زاده چخون ؛ دبستان شهید صدوقی کمدارک؛ آموزشگاه کرربن حصار است و همچنین اولویت های مقاوم سازی این شهرستان شهید رضا دهقانی دستگرد درگاز ؛ آموزشگاه شهید آیت الله کسیسه ای و دبستان گیهچک است.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است