منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۲
شناسه خبر: 225628
گروه :خبر
40324

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار کرد: 30 درصد سوانح و آلودگی های جهان در حوزه خلیج فارس رخ می دهد که این موضوع زنگ خطری در زمینه حفظ محیط زیست دریایی محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ابراهیم ایدنی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در جمع مسئولین استان با اشاره به روز جهانی دریانوردی گفت:به دلیل موقعیت استراتژیک و سوق الجیشی هرمزگان و قرار گرفتن در محل تلاقی کریدور شمال و جنوب60 درصد تجارت ایران از طریق اداره کل بنادر هرمزگان انجام می شود.
وی با بیان اینکه 97 درصد مسافرت های دریایی کشور در استان هرمزگان انجام می شود، افزود:50 درصد از کل سفرهای دریایی استان در ایام نوروز است که سالانه رشد 16 درصدی دارد لذا می طلبد توجه و اقدامی جدی برای ایمنی این حوزه شود.
ایدنی با اشاره به اینکه منطقه خلیج فارس از طریق سازمان بنادر و دریانوردی به شدت تحت کنترل است و سه منطقه آن جزء نقاط های ریسک است، اظهار کرد: 30 درصد سوانح و آلودگی های جهان در حوزه خلیج فارس رخ می دهد که این موضوع زنگ خطری در زمینه حفظ محیط زیست دریایی محسوب می شود.
وی یادآور شد: در حال حاضر 8 هزارو 700 کشتی ، 55 کارگاه شناورسازی، 10 بازرسی کنترلی و دو هزارو 500 دریانورد در بندرهرمزگان وجود دارد.

 

 

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی با اشاره به ضرورت ایمنی و دریانوردی تصریح کرد: از ارگانها و دستگاههای اجرایی انتظار داریم که با شناسایی و ممانعت از تردد شناورهای غیر مجاز ساماندهی تفریحی وگردشگردی دریایی مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر اهمیت پژوهش در جهت ارتقا ایمنی دریانوردی بیان داشت: پروژه های تحقیقاتی باید به مباحث دریانوردی و بندری سمت و سوء داده شود و با تلاش جوانان دریانوران راغب کنند.

 

 

 

 

این مقام مسئول با اشاره به بیکاری جوانان استان های ساحلی تصریح کرد: باید در جهت اشاعه حرفه دریانوردی کمک کرد و در جهت حفظ محیط زیست و اشاعه فرهنگ دریایی کمک شود.
وی یادآور شد: موضوع بیمه ای دریانوردی چالش دریانوردان است که نیازمند توجه مسئولین برای رفع آن است.

 

 

 

ایدنی با بیان اینکه 45 بندر استان به تجهیزات آلودگی مجهز است، گفت: 120 دستگاه علائم کمک ناوبری در هرمزگان است که از استاندارهای بالایی برخوردار است و بیش از 99 درصد آمادگی بکارگیری علائم ناوبری را داراست.

 

 

 

وی با بیان اینکه ساخت و سازهای دریایی، صدور مجور تاسیس و بهره برداری از وظایف سازمان و بنادرکه استان در این زمینه با چالش روبرو است، اظهار کرد: 20 پرونده قضایی و پرونده های بسیاری برای جلوگیری از ساخت و ساز در دست است که مقابله با ساخت و سازهای بی رویه و تقویت امکانات دریایی نیازمند حمایت است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تجهیز یال های شرقی و غربی در راستای توسعه بندر شهید رجایی تاکید کرد: با تکمیل ترمینال شماره دو ظرفیت این بندرتا 6 ترلیون افزایش می یابد همچنین بندرخلیج فارس با ظرفیت 1 میلیون لیتر معکب مخازن نفتی در حال احداث است که ظرفیت بزرگی به بنادر استان اضافه می شود.

 

 

 

وی یادآور شد:احداث ترمینال شماره سه در دست اجرا است که تاکنون محوطه کانتینری 55 هکتاری ایجاد شده است.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است