30 دانش آموز و 87 خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در کیش هستند
+ پ -
۳۰ دانش آموز و ۸۷ خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در کیش هستند

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کیش گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در کیش ۸۷ خانواده تحت پوشش دارد که با بررسی نیازهای این خانوارها تلاش کرده است تا افراد در رشته های مختلف هنری و علمی به توانمندی لازم جهت خود اشتغالی دست یابند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، سلیمان رحمانی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کیش در گفتگو با خبرنگار کیش پرس گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در کیش ۸۷ خانواده تحت پوشش دارد که با بررسی نیازهای این خانوارها تلاش کرده است تا افراد در رشته های مختلف هنری و علمی به توانمندی لازم جهت خود اشتغالی دست یابند.

 

وی با اشاره به معرفی ۴۵ نفر از مددجویان به مرکز کارآفرینی کیش افزود: ۲۵ نفر از این افراد هم اکنون قادر به تولید صنایع دستی شده اند.

 

این مقام مسئول در کمیته امداد کیش گفت: در کشور کمیته امداد ۷ مرکز خرید دارد که با رایزنی های صورت گرفته و در صورتی که تولیدات مددجویان به سطح کیفی مناسب و قابل عرضه در سطح کشور برسد تولیدات این افراد توسط کمیته امداد به شهرهای دیگر برای فروش ارسال می شود.

۲۰۱۶۰۴۰۳_۱۳۲۰۵۳

رحمانی با بیان اینکه در حدود ۳۰ دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) کیش قرار دارند ، اظهار کرد: کمیته امداد با توجه به تورم و گرانی خدمات در کیش ۹۵ درصد از هزینه های تحصیلی این دانش آموزان از ایاب و ذهاب تا ارائه لوازم تحریر و پوشاک این دانش آموزان را پرداخت می کند.

 

وی در همین رابطه ، تاکید کرد: در راستای افزایش خدمات فرهنگی به دانش آموزان تحت پوشش با همکاری یکی از اساتید زبان که به صورت رایگان به این دانش آموزان خدمات ارائه می کند ۱۵ دانش آموز در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند و با هماهنگی های صورت گرفته به زودی کلاس های قرآن نیز برای اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان برگزار خواهد شد.

 

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) جزیره کیش با اشاره به پرداخت وام خوداشتغالی به خانواده های تحت پوشش ، گفت: در سال ۹۴ بالغ بر ۲۵ پرونده پرداخت وام اشتغالزایی داشتیم که برخی از این افراد تحت پوشش کمیته امداد نبودند اما به صورت موردی وام خوداشتغالی در راستای حمایت از جوانان و خوداشتغالی به آنان پرداخت شد.

002

وی با تقدیر از همکاری و همیاری مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش، بیمارستان کیش و صندوق رفاه به ارائه خدمات بیمه تکمیلی به خانواده های تحت پوشش اشاره کرد و افزود: ۸۷ خانواده تحت پوشش دارای بیمه پایه کمیته امداد هستند اما با توجه به هزینه های بالای درمان در جزیره کیش با رایزنی های صورت گرفته بیمه تکمیلی رفاه برای مدد جویان به زودی آماده می شود و مددجویان این مرکز از این پس درپرداخت هزینه های درمان نگرانی نخواهند داشت.

 

 

رحمانی با بیان رویکرد جدید پرداخت صدقات مردمی توسط کدهای مخصوص USSD و اپراتورهای تلفن همراه ، افزود: این سیستم در کل کشور و در کیش به صورت خاص با کد #۳۱۳۱*۸۸۷۷* اجرا می شود که با استفاده از این کد و اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل کیشوندان و گردشگران در کیش می توانند صدقات خود را از مبلغ ۲۰۰۰ ریال تا هر مبلغ که مد نظر آنان باشد به سامانه پیامکی کمیته امداد امام خمینی(ره) کیش واریز کنند.

 

 

وی در رابطه با اختصاص کمک های جمع آوری مردمی به جزیره کیش ، گفت: ۴۵ درصد از درآمدهای صدقات در کشور صرف مناطق کمتر توسعه یافته شده و ۵۵ درصد به منطقه مربوطه اختصاص داده می شود.

20160403_132034_001

رحمانی همچنین در رابطه با وضعیت خاکی بودن محوطه بیرون اداره کمیته امداد که مرکز پزشکی قانونی کیش هم در کنار آن قرار دارد بیان کرد: در این رابطه بارها با مسئولان خدمات شهری سازمان نامه نگاری شده اما هنوز پاسخ مناسبی دریافت نکرده ایم.

 

وی اظهار کرد: با وجود اینکه ما مراجعین بسیاری داریم امیدواریم مسئولان برای آسفالت این محدوده نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

 

رنگ آمیزی و نوسازی صندوق های جمع آوری صدقات در سطح شهر، برگزاری مراسم جشن عاطفه ها در مهرماه با همکاری آموزش و پرورش، ارائه تسهیلات اشتغال و درمان، ارائه تسهیلات آموزشی به دانش آموزان نیازمند، اهدا سبد کالا در چندین مرحله به خانواده های تحت پوشش و نیازمند، برگزاری کلاس های آموزشی تقویتی، آموزش های فنی و حرفه ای، مشارکت در آزادی زندانیان، اهداء بسته های حمایتی در کیش و هندورابی به مناسبت هفته نیروی انتظامی از جمله خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) کیش است که به گفته رحمانی در سال ۹۴ انجام شده است.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff