منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
شناسه خبر: 221304
گروه :خبر
IMG_6244

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان هرمزگان تصریح کرد:تا کنون 350 واحد صنعتی در سطح استان به بهره برداری رسیده است که 90 واحد صنعتی آن و معادل 30 درصد از کل غیر فعال می باشند.

بهمن غلامپور، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه اساس کار شهرک های صنعتی ایجاد و آماد سازی  زیر ساخت مورد نیاز برای استقرار و حمایت از تولید کننده است، گفت:در شهرک های صنعتی 1 و 2 بندرعباس مشکلاتی مانند کمبود آب وجود دارد که دستگاههای متولی درشهرک های صنعتی به وظایفشان عمل نمی کنند که برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها تبدیل به معضل شده است.

 

 

وی با اشاره به رکود در تولید و بازار های کشوراظهار کرد: میانگین واحدهای صنعتی فعال در استان بالاتر از میانگین کشوری است که با این حال در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

 

 

 

غلامپور با بیان اینکه درصد زیادی از واحدهای کانی های غیر فلزی و ملزومات ساختمانی است که متناسب با رکود بازار مسکن در وضعیت رکود به سر می برد، افزود:در سال گذشته 12 واحد صنعتی غیر فعال با حمایت سازمان به چرخه تولید بازگشتند که امسال در تلاش برای بازگرداندن 18 واحد صنعتی به چرخه تولید هستیم.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون 8 واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشته است، یادآور شد: بیشترین مشکلات واحدهای صنعتی استان در زمینه معوقات بانکی و بدهی های مالی است که با همکاری بانک ها بخشی از معوقات پرداخت شده است.

 

 

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تصریح کرد:تا کنون 350 واحد صنعتی در سطح استان به بهره برداری رسیده است که 90 واحد صنعتی آن و معادل 30 درصد از کل غیر فعال می باشند.

 

 

 

وی با بیان اینکه کارخانه های فعال استان با ظرفیتی کمتر از 50 درصد ظرفیت واقعی در حال کار می باشند، بیان کرد: با وجود هزینه های سنگین تولید در استان میانگین سوددهی در هرمزگان 10 درصد برآورد می شود ک با نرخ بالای 10 درصد نمی توان انتظار ادامه فعالیت های تولیدی در استان را داشت لذا می طلبد برای مناطق محروم و غیر فعال تسهیلات ارزان تری در نظر گرفته شود.

 

 

 

غلامپور گفت: استهلاک بالای دستگاهها، نیروی کار گران، هزینه های سنگین حمل کالا از مبادی استان به داخل کشور باعث می شود که واحد های صنعتی  استان توان رقابت با دیگر استان ها را نداشته باشند.

 

 

 

وی با اشاره به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی تلاش بر این است که واحد های صنعتی فعال تعطیل نشوند و از ظرفیت کامل تولید برخوردار شوند تا ایجاد اشتغال نماید که در این راستا تسهیلات یارانه ای در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان با بیان اینکه دولت برای راه اندازی واحدهای صنعتی جدید تسهیلاتی در نظر ندارد و اقدامات با سهم  آورده متقاضی پیش می رود، یادآور شد:سال گذشته 68 قرار داد جدید با متقاضیان واحدهای صنعتی منعقد شد که امسال پیش بینی افزایش 15 درصدی تقاضا می شود.

 

 

وی با اشاره به مزیت های استان برای سرمایه گذاری مولد گفت:محصولات کشاورزی خارج از فصل، فراورده های شیلاتی و دیانوردی از قابلیت های استان است که امکان صادرات در آن وجود دارد و برای سرمایه گذاران ایجاد مشکل نمی کند.

 

 

 

غلام پور افزود:سرمایه گذاری در زمینه  صنایع پایین دستی صنایع بزرگ در استان مانند آلومینیوم  و فولاد که به عنوان صنایع مادر شناخته می شوند برای متقاضیان سوددهی بالایی به همراه دارد.

 

 

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان هرمزگان با اشاره به نوسانات بازار ارز بر تولیدکنندگان داخلی گفت:بسیاری از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط که مواد اولیه خود را از خارج تهیه می کنند توانایی خرید حجم بالای کالای مصرفی خود را ندارند چنانچه اگر نوسانات ارز ادامه دار باشد بر تولیدات شرکت هایی که توانایی مالی قوی ندارند اثر می گذارد و قطعا آسیب خواهند دید.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است