۳ کودک مبتلا به سرخک در هرمزگان شناسایی شدند

نوروزیان گفت: سه کودک سه تا ۱۲ ساله که با وجود تزریق واکسن، به سرخک مبتلا شده بودند، در بندرعباس،رودان و قشم شناسایی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه نوروزیان در تشریح این خبر گفت: ۳ کودک ۳ تا ۱۲ ساله که با وجود تزریق واکسن، به سرخک مبتلا شده بودند، در بندرعباس، رودان و قشم شناسایی شدند که با توجه به برنامه واکسیناسیون عمومی کودکان و برنامه حذف سرخک، حتی یک مورد ابتلا به این بیماری از نظر پزشکی طغیان محسوب می شود.

وی افزود: به دنبال شناسایی ۳ کودک مبتلا به سرخک، در مجموع  ۹۸ کودک دیگر که با آنها در تماس بودند شناسایی شدند که هیچ یک از آنان مبتلا نبودند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: به کودکان در ارتباط با این کودکان نیز برای اطمینان بیشتر دوباره واکسن تزریق شد و بیماریابی خانه به خانه و آموزش چهره به چهره در مناطق محل سکونت کودکان مبتلا از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه است.

نوروزیان بیان داشت: خانواده‌ها واکسیناسیون به موقع کودکان را جدی بگیرند و در صورت مشاهده تب به همراه دانه‌های جلدی در پوست کودک، ضمن جلوگیری از تماس کودک با دیگران، بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.

انتهای پیام/