منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
شناسه خبر: 298256
گروه :خبر
13941107000428_PhotoA

رئیس‌جمهور در دیدار با مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران تقویت پایه‌های دوستی و برادری با همسایگان و کشورهای اسلامی است، گفت: کشورهای اسلامی برای رفع مشکلات جهان اسلام متحد شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه و در محل اقامت خود در اسلام‌آباد، مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی را به حضور پذیرفت.

حجت‌الاسلام روحانی در این دیدار با تأکید بر اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران، تقویت پایه‌های دوستی و برادری با همسایگان و همه کشورهای اسلامی است، اظهار داشت: کشورهای اسلامی باید برای رفع مشکلات جهان اسلام، متحد و یکپارچه شوند.

وی روابط ایران و پاکستان را به عنوان دو کشور دوست و برادر، بسیار صمیمی و نزدیک دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط خود در همه حوزه‌های مورد علاقه با پاکستان اهمیت قائل است و تقویت این روابط خواست هر دو ملت مسلمان است.

رئیس‌جمهور در ادامه به مرزهای طولانی ایران و پاکستان اشاره کرد و گفت که این مرزها باید مرز دوستی و آبادانی دو کشور باشد و در همین راستا تقویت تجارت با ایجاد مناطق مشترک مرزی ضروری است.

وی همچنین با اشاره به اشتراک نظر دو کشور در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و جهانی تصریح کرد: ایران و پاکستان به عنوان دو کشور مسلمان و بزرگ منطقه باید در چارچوب‌های دوجانبه، چندجانبه و در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی همانند سازمان همکاری اسلامی، برای وحدت و امنیت جهان اسلام تلاش کنند.

مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور سیاست خارجی که مسئولیت وزارت خارجه پاکستان را بر عهده دارد، در این دیدار گفت که اسلام‌آباد برای گسترش همکاری‌ها با تهران در همه عرصه‌ها آماده است.

«سرتاج عزیز» تأکید کرد: اسناد همکاری‌های میان دو کشور مسلمان و برادر باید هر چه سریعتر نهایی و اجرایی شوند تا گامی معنادار در روابط اسلام‌آباد و تهران برداشته شود.

وی همچنین تقویت راه‌های ارتباطی و همکاری میان بنادر ایران و پاکستان را گامی ارزنده در مسیر ارتقای سطح همکاری‌ها برشمرد.

این مقام ارشد پاکستانی همچنین با اشاره به گسترش تروریسم در منطقه، همکاری مشترک در مبارزه با تروریسم را مورد تأکید قرار داد و افزود: اسلام‌آباد آماده است در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی