منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
شناسه خبر: 294181
گروه :خبر
index

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد:طرح بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند تا15فروردین با اولویت نظارت بر مراکز و اماکن حساس به منظور حفظ سلامت مسافران، ایمنی آب و مواد غذایی وکنترل بیماری ها در حال اجرا می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ یحیی میرزاده، معاون  بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند تا15فروردین با اولویت نظارت بر مراکز و اماکن حساس به منظور حفظ سلامت مسافران، ایمنی آب و مواد غذایی وکنترل بیماری ها اظهار کرد:در استان بالغ بر 18هزار اماکن عمومی توزیع و فروش مواد غذایی دایر است که از ابتدای اسفندماه تاکنون از دو هزارو 857 مرکز مورد بازدید قرار گرفته شده است.

میرزایی افزود: در بازدید از اماکن عمومی توزیع و فروش مواد غذایی 119مورد به دادگاه معرفی شدند و 14 مرکز به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی تعطیل شده است.

با بیان اینکه سه هزار و 36 کارت بهداشت برای مراکز عمومی توزیع و فروش مواد غذایی صادر شده است،تاکید کرد: از ابتدای اسفندماه تاکنون 425مورد برخورد با دستفروشان مواد غذایی انجام شده است.

وی تصریح کرد:55 اکیپ بازرسی دونفره با حجم کاری نفربه ساعت 17هزارو 600ساعت در استان انجام شده  که بیش از 8تن مواد غذایی فاسد در استان کشف و معدوم شده است.
میرزایی با بیان اینکه تیم های عملیات واکنش سریع در شهرستان ها برنامه ریزی شده است، افزود: استان هرمزگان آمادگی لازم در سطح بهداشت و درمان داراست .

وی با بیان اینکه هیچ کدام از مراکز بسته بندی آب در شهرستان بندرعباس مجوز بهداشتی ندارند، تاکید کرد:بسته بندی آب شرب در سطح شهر مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی نمی باشد و در سال آینده اقدامات لازم برای جمع آوری این مراکز انجام می شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان