منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
شناسه خبر: 294178
گروه :خبر
IMG17313808

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان اظهار کرد: علوم پزشکی از شرکت های بیمه گر سلامت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و کمیته امداد بالغ بر یکصدو ده میلیارد تومان معوقه دارد که از این میزان 70درصدآن مربوط به بیمه سلامت می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد شکاری ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر وزیر بهداشت به استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان با وجود اقیلم خاص جغرافیایی و فاصله شهرها با مراکز استان بیمارستان اکثر شهرستان ها تکمیل شده تا از اعزام بیماران به مرکز استان کاسته شود.
وی اظهار کرد: در سال 94 بیمارستان های قشم، بستک، و بیمارستان96تخته خوابی رودان به بهره برداری رسید که تاثیر بسیاری در حوزه سلامت شهرستان ها و سایر نقاط استان های همجوار دارد.

شکاری با اشاره به افتتاح پیش از موعد بیمارستان رودان افزود: 250هزار نفر تحت پوشش خدمات درمانی شهرستان رودان قرار دارند همچنین یکصد هزار نفر از جنوب شرق کرمان را تحت پوشش قرار می دهد که اغلب بیمارستان این شهرستان شلوغ است.

وی با بیان اینکه در چندسال گذشته ناوگان اورژانش جاده ای بسیار فرسوده شده است، تصریح کرد: با اقدام وزیر دو هزار آمبولانس از طریق شرکت ایران خودرو وارد خواهد شد که تاکنون180دستگاه آمبولانس ترخیص شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان بیان کرد: از مجموع دوهزار آمبولانس در نظرگرفته شده 800دستگاه آمبولانس از کشورهای خارجی وارد خواهد شد و یک هزارو 200دستگاه آمبولانس نیز با همکاری ایران خودرو توزیع می شود.

وی یادآور شد: سهم استان هرمزگان از این میزان، 60دستگاه آمبولانس اختصاص داده شده که تا پایان خرداد سال 95 وارد استان می شود.

شکاری با اشاره به تجهیز بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به دومین دستگاه ام آر آی تاکید کرد: بیمارستان صاحب الزمان، بندرلنگه، میناب و بیمارستان شهید محمدی بندرعباس مجهز به دستگاههای ام ار ای هستند که نسبت به دو سال گذشته پیشرفت قابل ملاحضه ای را شاهد بوده ایم.
وی با بیان اینکه اولین مرکز سی تی آنژیوگرافی با حضور وزیر بهداشت در راستای درمان هدفدار در استان افتتاح شد، گفت: افتتاح دانشکده دارو سازی گام بزرگی در راستای تحقیقات دارویی و پیشرفت پزشکی استان است و دانشگاه علوم پزشکی استان با راه اندازی این دانشکده تکمیل شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان افزود: امداد هوایی استان به صورت اجاره ای از نیروهای مسلح با حضور وزیر راه اندازی شد که در روزهای اخیر موجب نجات جان مادر باردار از مرگ شد که در سال آینده بالگرد اختصاصی برای استان خریداری خواهد شد.
وی با اشاره به بهره برداری از بیمارستان 64تخته خوابی جاسک یادآور شد: بیمارستان بزرگ 220تخته خوابی بندرعباس نیز باید دو سال آینده تمام شود که مهم اولویت دانشکده علوم پزشکی در پروژه های عمرانی است.

 

شکاری تاکید کرد: مشکلات بیمارستانی تمام مراکز شهرستانی به جز میناب و بندرعباس حلش شده است و مهم ترین دغدغه دانشگاه علوم پزشکی احداث بیمارستان دوم میناب و شهربندرعباس است.

 

وی با اشاره به حقوق معوق پزشکان و پرستاران استان تصریح کرد: علوم پزشکی از شرکت های بیمه گر سلامت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و کمیته امداد بالغ بر یکصدو ده میلیارد تومان معوقه دارد که از این میزان 70درصدآن مربوط به بیمه سلامت می باشد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان افزود:امروز مطالبات پزشکان و پرستاران استان تا پایان مهرماه پرداخت خواهد شد ومابقی مطالبات تا پایان سال با دریافت معوقات پرداخت خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است