منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۴
شناسه خبر: 293977
گروه :خبر
13941223000045_PhotoA

«جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان با اشاره به اینکه تصمیم اتحادیه عرب در تروریستی خواندن حزب‌الله با پیمان کشورهای عربی در خصوص مبارزه با تروریسم تعارض دارد، گفت: تروریستی خواندن حزب‌الله توسط اتحادیه عرب به نظر ما قابل قبول نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان گفت: تروریستی خواندن حزب الله توسط اتحادیه عرب به نظر ما قابل قبول نیست.

باسیل تاکید کرد: تروریستی خواندن حزب الله مخالف پیمان کشورهای عربی در خصوص مبارزه با تروریسم است.

وی افزود: سازمان ملل حزب الله را تروریستی به شمار نیاورده است و حزب الله نماینده طیف گسترده‌ای از لبنانی‌ها بوده و یکی از ارکان اساسی در نزد ما بوده و در قانون اساسی ما دارای فراکسیون پارلمانی و وزاری وزینی بوده است. ما با بقیه بندهای مصوبه اتحادیه عرب موافقیم، ولی طبیعی بود که ما تروریستی خواندن حزب الله را قبول نکنیم.

وزیر خارجه لبنان همچنین بر محکوم کردن حمله به مراکز دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران تأکید کرد و گفت: لبنان همچنین هرگونه دخالت در امور کشورهای عربی را محکوم می‌کند و و این موضع جمهوری لبنان و دولت آن است ، ولی قرار دادن حزب الله در لیست سیاه بحث دیگری است و تابع معیارهای دیگر که چندین کشور در سطح عربی و بین‌المللی با این معیارها موافق نیستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است