منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۹
شناسه خبر: 293065
گروه :خبر
13941221000142_PhotoA

تد کروز در مناظره دیشب جمهوریخواهان در شبکه سی ان ان قول داد سیاست خارجی مستحکمی اتخاذ کند که شروع آن با پاره کردن توافق هسته‌ای با ایران باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نامزدهای انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان شب گذشته در یک مناظره در شبکه سی ان ان به ارائه آخرین دیدگاههای خود درباره مسائل داخلی و خارجی آمریکا قبل از رقابت در ایالتهای اوهایو و ایلینوی پرداختند. انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان در اوهایو و ایلینوی قرار است روز سه شنبه برگزار شود.

طبق آمار آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ تا کنون با بردن 459 رای انجمنهای انتخاباتی از دیگر رقبای خود پیش است. تد کروز 360 رای انجمنهای انتخاباتی و مارکو روبیو 152 و کسیچ نیز 54 رای را به خود اختصاص داده اند. طبق قانون حزب جمهوریخواه، هر نامزدی که موفق شود حداقل 1237 رای انجمنهای انتخاباتی را از آن خود کند نامزد نهایی جمهوریخواهان در انتخابات عمومی ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود.

دونالد ترامپ در ابتدای مناظره پنج شنبه شب با اشاره به مساله کمکهای مالی افراد و سایر نهادها به نامزدهای انتخاباتی گفت که من هنوز تصمیمی درباره قبول کمکهای مالی دیگران در کمپین انتخاباتی خود نگرفته ام و دوست دارم که مستقل باشم و خود مخارج کمپین انتخاباتی را تامین کنم. وی مدعی شد که تا کنون مبلغ 275 میلیون دلار کمک مالی از جانب دوستان ثروتمند خود را رد کرده است.

وی گفت: این موضوع وی را از سایر رقباش که تحت کنترل منافع خاص هستند متمایز می‌کند.

ترامپ با اشاره به آرای انجمنهای انتخاباتی برای پیروزی در انتخابات درون حزبی گفت فقط او و تد کروز شانس کافی برای بردن انتخابات مقدماتی درون حزبی را دارند و اگر کسی موفق نشود در پایان رقابتهای مقدماتی آراء لازم را کسب کند کسی که بیشترین رای را آورده است باید نامزد

در بخشی از این مناظره تد کروز خطاب به دونالد ترامپ درباره ایران گفت که وی در موضوع توافق هسته‌ای هم عقیده با جان کری و هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها است. ترامپ در پاسخ گفت که من کاملا با توافق هسته‌ای مخالف هستم. ترامپ پیش از این نیز توافق هسته ای با ایران را وحشتناک خوانده بود.

کروز همچنین تاکید کرد که همکاری با رهبران ایران که می‌خواهند آمریکاییها را نابود کنند بسیار خطرناک است و این توافق نیز خطرناک است. تد کروز قول داد که سیاست خارجی قویتر و محکمتری اتخاذ کند و که شروع آن با پاره کردن توافق هسته‌ای خواهد بود.

در مورد مناقشه اسرائیل-فلسطین نیز دونالد ترامپ با دفاع از رویکرد خود در این زمینه گفت که وی می‌تواند بین اسرائیلیها و فلسطینیها میانجیگری کند و یک میانجیگر تقریبا خنثی برای دستیابی به یک توافق باشد!

وی با بیان اینکه هیچکس بیشتر از او طرفدار اسرائیل نیست افزود: با این حال برای دستیابی به یک توافق با فلسطین باید کمی بی طرفانه عمل کرد.

وی تاکید کرد که مذاکره میان اسرائیل و فلسطین برای دستیابی به یک توافق شاید یکی از سختترین مذاکرات در طول تاریخ باشد.

این در حالیست که تد کروز سناتور ایالت فلوریدا گفت که این اشتباه است که نسبت به فلسطین بی‌طرفانه عمل کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است