منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۸
شناسه خبر: 292443
گروه :خبر
hormoz

در بحبوحه نگرانی ساکنان محلی درباره مسائل ایمنی مربوط به تاسیسات هسته‌ای در غرب ژاپن، دادگاهی حکم تعطیلی دو راکتور اتمی را در این منطقه صادر کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛در بحبوحه نگرانی ساکنان محلی درباره مسائل ایمنی مربوط به تاسیسات هسته‌ای در غرب ژاپن، دادگاهی حکم تعطیلی دو راکتور اتمی را در این منطقه صادر کرده است.

دادگاه منطقه‌ای اوتسو روز چهارشنبه و دو روز پیش از پنجمین سالگرد فاجعه فوکوشیما این حکم را صادر کرد.

دو راکتور هسته‌ای تعطیل شده «کانسای الکتریک شماره 3 و شماره 4» در نیروگاه تاکاهاما واقع در استان فوکوئی هستند.

دادگاه رای خود را همسو با دادخواست ساکنین که خواهان تعطیلی این دو راکتور به دلایل ایمنی بودند صادر کرده است.

راکتور شماره 4 ماه گذشته فعالیت خود را به دلایل فنی به فاصله چند روز از آغاز به کار مجدد متوقف کرد. اما شماره 3 اکنون فعال است.

در پی فاجعه 2011 فوکوشیما، این اولین حکمی است که تعطیلی راکتورهایی را که تحت استانداردهای ایمنی ارتقا یافته از سوی اداره تنظیم مقررات فعالیت خود را از سر گرفته بودند، لازم دانسته است.

فاجعه اتمی فوکوشیما یازدهم مارس ۲۰۱۱ به دنبال زلزلهٔ ۹ ریشتری و سونامی ناشی از آن در ژاپن رخ داد. کارشناسان این حادثه را بعد از حادثه چرنوبیل در اوکراین، بزرگ‌ترین فاجعه اتمی می‌دانند و از نظر پیچیدگی آن را در مقام نخست فجایع اتمی جهان قرار می‌دهند زیرا همه راکتورهای نیروگاه فوکوشیما در این رویداد با مشکل مواجه شد.

پس از این زلزله سیستم‌های خنک‌کننده راکتورهای نیروگاه فوکوشیما از کار افتاد و موجب ذوب شدن سوخت هسته‌ای نیروگاه و انتشار مواد رادیواکتیو در هوا، خاک و اقیانوس آرام شد.

این حادثه سبب شد 160 هزار نفر از مردم ژاپن خانه‌های خود را در اطراف نیروگاه تخلیه کنند.

این نیروگاه چند ماه پیش دوباره کار خود را آغاز کرد، با این وجود بسیاری از مردم ژاپن مخالف استفاده مجدد از انرژی هسته‌ای هستند.

هزینه زیاد واردات انرژی برای ژاپن که فاقد منابع فسیلی است موجب شده این کشور از راکتورهای اتمی برای تولید انرژی استفاده کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است