منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۳
شناسه خبر: 291864
گروه :خبر
13940503000446_PhotoA

منابع خبری از اختلاف روسیه با غرب پیرامون جزییات اطلاعات دریافتی از برنامه هسته‌ای ایران خبر می‌دهند و برخیکشورهای غربی دخیل در توافق با ایران آخرین گزارش آژانس اتمی را سطحی نامیده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، منابع خبری از اختلاف روسیه با غرب پیرامون جزییات اطلاعات دریافتی از برنامه هسته‌ای ایران خبر می‌دهند.

 در حالی‌که روسیه  و غرب بر اختلاف‌های موجود برای حصول توافق هسته‌ای بین ایران و گروه «1+ 5 » موافقت کردند ، اما اینک اختلاف‌ها بابت نحوه گزارش آژانس بین‌المللی اتمی درباره این‌که ایران به تعهداتش پایبند است یا خیر، اختلاف ایجاد شده است و در حالی‌که کشورهای غربی خواهان ارائه جزییات بیشتری هستند اما مسکو با این درخواست مخالف است.

 «ولادیمیر ورونکو» رییس هئیت روسیه در آژانس بین‌المللی اتمی در این زمینه گفت: «از دیدگاه من این سندی(توافق) متعادل است اما برخی همکاران ما مایل به داشتن اطلاع جزییات بیشتری هستند.»

ورونکو افزود که دیپلمات‌های برخی کشورهای غربی بر این باورند آخرین گزارش فصلی آژانس مورخ 26 فوریه در زمینه وجود دیدگاه گسترده‌تر که  بر پایه آن به ایران نشان داده شود جهان مراقب این کشور بوده ، بسیار سطحی بود.

به گزارش این منبع خبری، چین در این زمینه با روسیه اشتراک نظر دارد و ایران نیز معتقد است گزارش اخیر آژانس بین‌المللی اتمی دارای جزییات زیادی بوده است. در این میان «یوکیا آمانو» دبیرکل آژانس بین‌المللی اتمی  بین جناح‌های موافق و مخالف درمانده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است