منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۶
شناسه خبر: 291773
گروه :خبر
13941005000908_PhotoA

نیروهای دموکراتیک سوریه در ادامه پیشروی‌های خود توانستند بیش از 7 روستا را در استان رقه آزاد کرده و مناطق زیادی را پاکسازی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ از عصر روز گذشته نیروهای موسوم به دموکراتیک کُرد عملیاتی را در استان «الرقه» و استان «الحسکه» علیه تروریست‌های داعش آغاز کرده‌اند.

این عملیات بیشتر بر شمال شرق استان الرقه و حومه غربی اطراف کوه «کزوان» متمرکز شده است.

نیروهای کرد در  24 ساعت گذشته بیش از 7 روستا و منطقه مهم را در شمال شرق الرقه پاکسازی کرده‌اند.

اندازه بزرگتر نقشه در اینجا  

در محور غرب کوه کزوان نیز نیروهای کرد توانستند روستاهای«الحمد»، «الجدعان»، «الجدوع«، «البدر»، «السراد»، «دلیان»و  «دلیان مطلی» را از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی کنند.

در همین محور نیز نیروهای کرد روستای مهم و راهبردی «المکمن» را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کردند.

روستای المکمن در مسیر تعدادی از استان‌های و مناطق مهم و حساس شمال و شرق سوریه واقع می‌باشد.

از طریق این روستا می‌توان یکی از مسیرهای ارتباطی بین دو استان «الحسکه_الرقه» و غرب استان الحسکه با مسیر «ابوخشب» در حومه غربی استان دیرالزور را قطع کرد.

تروریستهای داعش در  چند سال گذشته از طریق همین روستا حملات سنگینی را علیه مواضع نیروهای کرد در مناطق «الجزیره»، شهرک‌های«کری سبی« و «سلوک» انجام داده بودند.

در  استان الحسکه نیز نیروهای کرد بیش از پنج کیلومتر از منطقه جنوب غرب استان را پاکسازی کردند و همچنین توانستند ارتفاعات «خربه» و «مالحه» را آزاد کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است