منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
شناسه خبر: 288998
گروه :خبر
Cruises

دبیر کمیته ساماندهی سفرهای دریایی استان هرمزگان اظهار کرد: در صورت با اضافه شدن مسیرهای جدید، در مجموع 9 مسیر دریایی برای ترابری مسافر و خودرو در آبهای استان پیش بینی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ مهدی نوفرستی” معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و دبیر طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 هدف از برگزاری این نشست را بررسی راهکارهای افزایش ایمنی ترددهای دریایی و اتخاذ تدابیر لازم به منظور ارتقاء کیفیت خدمات  به مسافران نوروزی دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، بالغ بر 7 هزار نفر ساعت آموزش دریایی به خدمه شناورهای مسافری و قایق های تفریحی ارایه شده است.

وی افزود: در طرح نوروزی سال 95، گواهینامه، تجهیزات، بدنه و ماشین آلات شناورها از نظر رعایت ایمنی و محیط زیست توسط بازرسان اداره کل بنادر و موسسات رده بندی ارزیابی می شوند.

نوفرستی تصریح کرد: تمامی شناورها ملزم هستند به ازای هر مسافر و درصدی بیش از آن برای کودکان جلیقه نجات به تعداد کافی داشته باشند و به تجهیزات مخابراتی و حلقه نجات و قایق نجات بادی نیز مجهز باشند.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: امسال در صورت با اضافه شدن مسیرهای جدید، در مجموع 9 مسیر دریایی برای ترابری مسافر و خودرو در آبهای استان پیش بینی شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: تمامی این مسیرهای دریایی دارای طرح ارزیابی ریسک هستند و به صورت مستمر مورد پایش قرار می گیرند.

دبیر کمیته ساماندهی سفرهای دریایی استان هرمزگان  گفت: با بهره گیری از گشت های هوایی از طریق بالگرد، 6 فروند شناور ناجی، یک قایق RIB، 35 ایستگاه مردمی همیار ناجی در کنار همکاری دریابانی، شیلات و نیروی دریایی سپاه و ارتش در موقع بروز سوانح احتمالی، خدمات دهی به مسافران دریایی مضطر در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خواستار تردد هموطنان از 10 بندر مجاز مسافری استان هرمزگان شد که مجهز به فروش بلیط، ورودی و خروجی، سالن مسافری، مرکز اطلاع رسانی و شناورهای مدرن هستند و به آنان توصیه کرد که از شناورهای غیر مجاز برای تردد استفاده نکنند.

شایان ذکر است، بیش از 95 درصد حجم کل سفرهای دریایی کشور به مقصد جزایر خلیج فارس از طریق بنادر مسافری استان هرمزگان انجام می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است