منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
شناسه خبر: 288127
گروه :خبر
14-6-21-132428

مهمترین عاملی که موجب دفع گردشگران و مسافران می شود، نبود امکانات رفاهی مناسب و خدمات بهداشت محیطی است که این مسئله در سواحل شهرستان بندرعباس مشهود است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  جاذبه های گردشگری هر کشور از معیارهای رشد فرهنگ و اقتصاد می باشد و صنعت گردشگردی و توریسم از دیر باز همیشه مورد توجه دولت ها بوده است و جاذبه های توریستی هر منطقه موجب جذب گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور می شود.
استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس با وجود شرایط سوق الجیشی و موقعیت ویژه اقتصادی سالانه میزبان حجم زیادی مسافر و تاجر از اقصی نقاط کشور و گوشه گوشه دنیا است.در سالهای اخیر که اکثر کشورها دچار رکود اقتصادی شده اند حضور تجار و فعالان اقتصادی در کشورمان و به طبع در استان هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی چشمگیر بوده است.اما در مقابل مهمترین عاملی که موجب دفع گردشگران و مسافران می شود، نبود امکانات  رفاهی مناسب و خدمات بهداشت محیطی است که این مسئله در سواحل شهرستان بندرعباس مشهود است.

شهرداری بندرعباس علارغم تعبیه اماکن تفریحی و تفرجگاههای ساحلی رفاهی برای مهمانان و گردشگران اما برای مسائل بهداشتی توجه چندانی قائل نبوده و به خطر افتادن  سلامت روانی و جسمی گردشگران ره اورد آلودگی های محیطی می باشد.

322338_291

سواحل زیبای شهربندرعباس با هجوم فاضلاب های خانگی به دریا و ریختن زباله ها در ساحل شهر محیط زیبای شهر ساحلی را را به چشم اندازی زشت مبدل کرده اند همچنین  نبود مکانهایی برای استحمام بعد از شنا و سرویس های بهداشتی که از محیط آلوده تر است خستگی و عصبانیت گردشگر را بهمراه دارد.

اگر در خیابانهای  و سواحل شهر بندرعباس باشید و به هر دلیلی به سطل آشغال نیاز پیدا کنید با مشکل جدی مواجه خواهید شد اگر شخصی بخواهد سطل آشغالی پیدا کند می‌بایست چند صد متر  را پیاده‌روی نماید در غیر اینصورت باید آن آشغال را با خود به خانه ببرد این مسئله باعث شده تا مردم زباله های خود را در خیابان و یا سواحل رها کنند.

 

در کنار این مشکلات وجود حیوانات موزی و  سگهای ولگرد باعث شده که زباله هایی که در  کیسه زباله را بیرون آورده در کوچه و خیابان پخش کنند و  مسئولین شهرداری به جای نصب سطل زباله برای رفع این مشکل، بیشتر اقدام به کشتن این سگها می‌کنند.

از سوی استفاده از گلدان در زیباسازی فضای شهر راهکاری برای تغییر منظره شهری و به نمایش گذاشتن گل و گیاهان زینتی در مکان هایی است که امکان کاشت مستقیم درخت درختچه در زمین نیست و گلدان ها باید به عنوان مکمل سیمای شهر و در ارتباط با سایر مبلمان طراحی شوند.

 

استفاده از گلدان های شهری برای زیبا سازی خیابان ها و فضا های عمومی در شهر ساحلی بندرعباس که با بحران بی آبی روبرو است راهکار مناسب می باشد که در ماههای اخیر به همت سازمان فضای سبز شهری این گلدان های بی گل در قسمت نوار ساحلی شهر قرار گرفته شده است.

نبود سطل های زباله در محل تردد شهروندان  باعث شده هر فردی در هر شرایطی زباله خود را جمع آوری کرد در گلدان هایی که با هدف زیباسازی فضای شهری در نظر گرفته شده رها کنند که این موضوع دلخوری شهروندان را بیش از پیش کرده است.

 

امیدواریم که با تغییر رویکرد شهرداری بندرعباس و توجه بیش از پیش به سلامت محیط در تعطیلات نوروز که شاهد حضور مهمانان  شاهد رفع این مشکل بهداشتی و اجتماعی در شهر شویم و معابر و سواحل بندرعباس که به  سطل زباله نیاز دارند گام هایی در جهت رفع این معضل محیطی انجام شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان