منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
شناسه خبر: 281904
گروه :خبر
290576_772

جهادگر عرصه اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه در شهر امکان تولید وجود ندارد و روستا محور اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد:پرورش قارچ خوراکی که یکی از عرصه های بسیار سود آور و آسان اقتصاد مقاومتی است.

مجتبی پور حیدری حاجی آبادی، فعال عرصه اقتصاد مقاومتی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به انگیزه خود از فعالیت در عرصه تولید و اقتصاد مقاومتی گفت: از کودکی همراه پدرم در زمینه کشاورزی و دامداری فعالیت داشتم از این رو با  تبلیغات سازمان بسیج سازندگی هرمزگان در کلاس‌های آموزشی پرورش قارچ  این سازمان شرکت کردم و از بسیج سازندگی تسهیلات دریافت نمودم.

 

پور حیدری با بیان اینکه پیش از این در شرکت های بیمه و شغل های کوتاه مدت مشغول به کار بودم، اظهار کرد: پیش از آغاز کار پرورش قارچ خوراکی که یکی از عرصه های بسیار سود آور و آسان اقتصاد مقاومتی است دچار سرگردانی شغلی بودم و نمی توانستم از شغل های دیگر به معیشت خودم درآمد کسب کنم اما در حال حاضر به سطحی از درامدزایی رسیده ام که چند نفر در کنارم به اشتغال رسیده اند.

وی افزود: در حال حاضر در فضایی به وسعت 100 متر مربع قارچ پرورش می دهم که در هر دوره یک  تن قارچ تولید می شود و کرد سود حاصل از آن حداقل دو میلیون و 500 تومان است.

 

این فعال عرصه اقتصادی تصریح کرد: وقتی رهبر انقلاب سخن از جنگ اقتصادی و اهمیت کارآفرینی به میان آوردند، با وجود اینکه نیاز مالی نداشتم با راهنمایی بسیج سازندگی فورا دست به کار تولید و کشاورزی شدم.

 

وی با بیان اینکه روستا محور اقتصاد مقاومتی است، تاکید کرد: در شهر امکان تولید وجود ندارد چنانچه اگر قرار باشد اقتصاد مقاومتی در شهر پیاده شود در زمینه صرفه جویی در مصرف انواع انرژی ها تبلورش می شود.

 

پورحیدری بیان کرد: مدرنیته بسیاری از ما را به وادی غفلت انداخته و باعث شده تا سبک زندگی بومی مان را فراموش کرده ایم و بی کاری گلایه کنیم لذا باید به روستا برگردیم و با فعالیت و جهاد اقتصاد را شکوفا کنیم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است