منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۷
شناسه خبر: 281747
گروه :خبر
image643269

همسر دانشمند شهید “احمد حاتمی” در واکنش به سخنان ظریف که در نشست امنیتی مونیخ عربستان را “برادران سعودی “خوانده بود، گفت:آقای ظریف، نماینده هئیت دولتی هستند که ما به آن رأی دادیم، حداقل انتظار ما این است که در صحنه‌های بین المللی حقوق ما را ضایع نکند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا ؛ فرشته روح افزا، همسر دانشمند فضایی شهید احمد حاتمی که در حادثه افتادن جرثقیل در ایام حج امسال به شهادت رسید؛ در واکنش به صحبت‌های محمدجواد ظریف وزیرامور خارجه کشورمان که در نشست امنیتی مونیخ از عربستان به عنوان “برادران سعودی” نام برده بود، ضمن اعتراض شدید نسبت به اینگونه سخنان، گفت: آقای ظریف به یاد داشته باشند که وزیرامور خارجه ما هستند نه وزیر امور خارجه عربستان!

وی با بیان اینکه آقای ظریف، نماینده هئیت دولتی هستند که ما به آن رأی دادیم، خاطرنشان کرد: حداقل انتظار ما از آقای ظریف این است که در صحنه‌های بین المللی حقوق ما را ضایع نکند.

همسر شهید مکه احمدحاتمی، با اعلام اعتراض شدید خانواده محترم شهدای منا و مکه در خصوص « برادر» خطاب کردن دولت عربستان، اظهارداشت: آیا می‌شود کشوری 500 نفر از هموطنان ما را با بی لیاقتی بکشد و عذرخواهی نکند و برای تسلی دل بازماندگان قدمی برندارد، آن وقت برادر ما باشد؟!

روح افزا که به نمایندگی از خانواده شهدای مکه – منا و شهدای حادثه افتادن چرثقیل سخن می‌‌گفت؛ افزود: عربستان سعودی که در یمن دختران و زنان و جوانان یمنی را به خاک و خون می‌کشد؛ دست به سرکوب خونین مردم آزادی‌خواه بحرین می‌زند؛ عربستانی که از داعش جنایتکار در سوریه و عراق حمایت کرده و با کمک‌های مالی اوست که داعش چندین سال است جنایات وحشناک  ضدبشری را انجام می‌دهد؛ عرستان سعودی که از بحث‌های حقوق بشری، خبری ندارد و به دلیل بی لیاقتی و ناتوانی یا به قول آقای ظریف « احمال کاری» اش، 7500 زائر خدا را در حادثه جرثقیل و منا کُشت، کشوری که در منطقه نقش اسرائیل را بازی می‌کند و با پول نقت بازی می کند تا اقتصاد منطقه را پایین نگه داشته و به آمریکا کمک کند؛ اهمیت اینگونه سخن گفتن را دارد؟!

وی در ادامه افزود: عربستان سعودی، کشوری است که برای پیکرهای کشته شدگان منا اهمیتی قائل نشد و تا تَشَر رهبر معظم انقلاب اسلامی نبود از تحویل دادن این پیکرهای مطهر خودداری می‌کرد، عربستان سعودی که در منطقه نقش نه تنه نقش امنیتی ندارد و دستور بگیر دشمن شماره یک کشور ما یعنی آمریکای جنایتکار است و از حامیان صهیونیست به شمار می‌رود و علیه کشورهای اسلامی در حمایت از اسرائیل موضع گیری های بسیار سختی داشته است، چطور « برادر » خطاب می‌شود.!؟

وی با بیان اینکه استفاده از لفظ برادر برای کشوری چون عربستان با این ویژگی‌ها واقعا برای ما تحقیر آمیز است، تصریح کرد:  ما شهید داده‌ایم  و پای آرمان های خود ایستاده ایم تا کشورمان تحقیر نشود.

این همسر دانشمند شهید حاتمی، با بیان اینکه عربستان سعودی در سال‌های گذشته هم سابقه کشتار حجاج ما را داشته است، گفت: کشوری که بخاطر بی لیاقتی اش، امسال نیز جان 500 ایرانی را  گرفت، آیا نباید عرض خواهی کند؟ آیا این کشور مواضع خود را تغییر داده است که « برادران سعودی» خطاب می‌شود؟!

روح افزا خطرنشان کرد: در مورد برادر خواندن رژیم منحوس آل سعود و دولت عربستان باید از خانواده معظم شهدای حادثه منا و افتادن چرثقیل نظر خواهی شود و بعد اعلام برادری نمایند.

وی در پایان با با بیان اینکه ما اعتراض خود را  به رئیس جمهور می بریم، گفت: ما به موضع آقای ظریف در قبال عربستان، جدا اعتراض داریم و درخواست داریم که رئیس جمهور در این خصوص اقدامی را انجام دهند.

بنابر این گزارش، روز جمعه محمد جواد ظریف در نشست امنیتی مونیخ در بخشی از سخنان خود، سعودی ها را برادر خواند و گفت: «ما و برادران سعودی‌مان، با تهدید و چالش‌هایی مشترک در منطقه مواجه هستیم. این تهدیدی است که برادرانمان در ترکیه نیز با آن مواجه هستند. تهدیدی که حتی کشورهای غربی با آن مواجه هستند.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت